3 tipy, jak uzdravit lámavé a poškozené vlasy i nehty

3 tipy, jak uzdravit lámavé a poškozené vlasy i nehty 3 tipy, jak uzdravit lámavé a poškozené vlasy i nehty Vlasy i nehty dostaly během dlouhé zimy pořádně zabrat. U příliš poškozených vlasů a nehtů však musíme přírodě trochu pomoci. Jak rychle napravit, co zima natropila?
3 tipy, jak uzdravit lámavé a poškozené vlasy i nehty
{loadposition breadcrumb}

3 tipy, jak uzdravit lámavé a poškozené vlasy i nehty

Vlasy i nehty dostaly během dlouhé zimy pořádně zabrat. U příliš poškozených vlasů a nehtů však musíme přírodě trochu pomoci. Jak rychle napravit, co zima natropila?

Když má tělo žízeň
Snažte se každý den vypít dostatečné množství tekutin, tedy alespoň 2,5 litru, dodáte tak pokožce, vlasům i nehtům potřebnou hydrataci, díky které se zlepší jejich kvalita. Dostatečný přísun tekutin navíc omlazuje tělo, pokud málo pijete, pokožka je vysušená a tvoří se na ní snadněji vrásky. Kůže, nehty i vlasy se skládají z pojivových tkání, ve kterých je obsažen kolagen a keratin, a jejich tvorbu podporuje právě dostatečná hydratace. „Pokud jsou vlasy či nehty již příliš poškozené, můžeme podpořit tvorbu keratinu užíváním potravinových doplňků, které obvykle obsahují vlasům prospěšné aminokyseliny a vitaminy,“ doporučuje PharmDr. Tomáš Arndt z internetového obchodu Prozdravi.cz.
Nestresujte organismus dietami
Pokud patříte k zapřisáhlým dietářkám, svým vlasům ani nehtům tím neprospíváte. Organismus je při dietách příliš vystresovaný a vyčerpaný, což vede k oslabení vlasových kořínků i celkové kvality vlasů, které jsou matné a bez života. Zároveň dochází ke žloutnutí nehtů a k jejich lámavosti. „Zvyšte v období diet a při extrémních podmínkách zatěžujících organismus příjem esenciálních mastných kyselin. Především omega-3 mastné kyseliny, které vyživují vlasy zevnitř a stimulují zdravý růst vlasů. Snížíte tak negativní dopad na kvalitu vlasů a nehtů. Zároveň používejte pěsticí oleje, skutečným pokladem pro poškozené vlasy i nehty je například arganový olej,“ radí lékárník z Prozdravi.cz.
Doplňte ztracené vitaminy a minerály
Poškozené vlasy a nehty uzdravíte a zároveň zlepšíte jejich kvalitu, pokud tělu dodáte potřebné množství minerálů a vitaminů. „Například doplněk stravy LKVB6 je kombinací lecitinu, kelpu a vitaminu B6, která snižuje vypadávání vlasů a zároveň má mnoho dalších pozitivních účinků na lidský organismus. Z doporučených minerálů je to pak hořčík a zinek. Tyto dva minerály se z těla odplavují zejména při zvýšené fyzické aktivitě, jakou je například sport. Měla byste proto dbát na jejich pravidelné doplnění,“ uzavírá Tomáš Arndt.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu