5 rad, proč si dopřát aloi

5 rad, proč si dopřát aloi 5 rad, proč si dopřát aloi Stres a spěch, cigarety, nevhodná strava, alkohol, nepravidelný spánkový režim, málo pohybu, užívání nejrůznějších léků a také neustále se zhoršující životní prostředí. Negativních vlivů působících na naše zdraví je celá řada, naopak účinných protizbraní zoufale málo. Jedna ale funguje spolehlivě: zkuste rostlinu aloe vera, které jsou připisovány významné léčivé účinky!
5 rad, proč si dopřát aloi
{loadposition breadcrumb}

5 rad, proč si dopřát aloi

Stres a spěch, cigarety, nevhodná strava, alkohol, nepravidelný spánkový režim, málo pohybu, užívání nejrůznějších léků a také neustále se zhoršující životní prostředí. Negativních vlivů působících na naše zdraví je celá řada, naopak účinných protizbraní zoufale málo. Jedna ale funguje spolehlivě: zkuste rostlinu aloe vera, které jsou připisovány významné léčivé účinky!

Detoxikace těla
Pro vnitřní očistu a detoxikaci organismu se dá jen stěží najít něco účinnějšího, než je aloe vera. Užíváním extraktu z rostliny docílíte rychlého a efektivního pročištění celého těla, především střev, ledvin a jater. Aloe vera obsahuje více než 200 aktivních léčivých složek, a ne nadarmo bývá označována jako „přírodní čistič“.
Velké množství vitaminů a minerálů
Rostlina je velmi bohatá na nejrůznější vitaminy a minerály, proto ji také odborníci velmi často doporučují při oslabené imunitě. Obsahuje vitaminy A, B, C, E, vápník, železo, hořčík, zinek, draslík a další.
Redukce hmotnosti
Při pravidelném užívání pročišťuje celé tělo a dodává energii. Extrakt pomáhá udržet optimální a zdravou tělesnou hmotnost. Aloe vera se navíc účinně podílí na odstranění poruch metabolismu.
Protizánětlivé vlastnosti
Mezi léčivé vlastnosti patří také protizánětlivý efekt, jelikož látky obsažené v rostlině fungují jako nárazník proti volným radikálům. Aloe vera urychluje hojení ran, používá se při popáleninách, je účinnou zbraní proti bakteriím a plísním. „Navíc tlumí příznaky alergie, a to tím, že snižuje hladinu kyseliny močové v těle,“ říká Mike Motejl ze společnosti Barny’s, která aloi vera používá na výrobu svých produktů.
Zdravá pokožka

Aloe vera dodá organismu bohatou zásobu stavebních látek k udržení zdravé pokožky, především elastin a kolagen, které jsou prospěšné i pro zdravé a krásné vlasy. Denní přísun látek z extraktu pomůže vaší pokožce bojovat proti následkům stárnutí. Konzumace aloe vera se doporučuje i na udržení ideálního stavu ústní dutiny.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?
sledujte nás na instagramu