Tři kulturně nejatraktivnější akce letošního dubna

Tři kulturně nejatraktivnější akce letošního dubna Tři kulturně nejatraktivnější akce letošního dubna Poznejte Saint Laurenta, inspirujte se Burtonem a oslavte to na majálesu.
Tři kulturně nejatraktivnější akce letošního dubna
{loadposition breadcrumb}

Tři kulturně nejatraktivnější akce letošního dubna

Poznejte Saint Laurenta, inspirujte se Burtonem a oslavte to na majálesu.

Díky francouzskému životopisnému snímku máte možnost nahlédnout do duše jednomu z nejtalentovanějších návrhářů všech dob. Uvidíte, čím se inspiruje člověk, který má rád noční můry a uvádí je do života. Konec dubna nabízí velkolepou akci, kde bude hudba téct proudem.

Yves Saint Laurent

Na konci března se na plátnech českých kin objevil francouzský životopisný snímek Yves Saint Laurent. Příběh pojednávající o životě jednoho z nejvýznamnějších návrhářů přibližuje jeho nejednoznačnou povahu. Jak vypadala cesta mladíka, který se v sedmnácti letech dostal do Paříže, stal se spolupracovníkem samotného Christiana Diora a po jeho smrti mu byla svěřena pozice kreativního ředitele zavedeného módního domu? Jaká je povaha talentovaného návrháře? Zajděte si do kina, a budete vědět víc.


Poznejte inspiraci Tima Burtona

Dům U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí nabízí expozici, kterou tvoří několik set kreseb, skic, fotografií, a dokonce sochařských instalací amerického režiséra, grafika a surrealistického fantasty Tima Burtona. Dílo umělce, který uvedl do života Střihorukého Edwarda, Karlíka a továrnu na čokoládu nebo Batmana, se představí české veřejnosti v plné šíři. Návštěvníci se mohou těšit na jedinečné materiály, kterými se autor inspiroval.

burt_copy

Pražský majáles slaví desáté výročí

Zavítejte 30. dubna na jubilejní desátý ročník Pražského majálesu. Na akci vystoupí 36 známých interpretů a doplní je patnáct studentských kapel. Těšit se můžete na Chinaski, Divokého Billa či Monkey Business. Letošní ročník proběhne místo Stromovky v Letňanech, organizátoři slibují třikrát větší prostory. Letňanské výstaviště tak nabídne sedm venkovních scén a tři scény kryté.

maj

sledujte nás na instagramu