Muži a kosmetika: Jaká je pravda?

Muži a kosmetika: Jaká je pravda? Muži a kosmetika: Jaká je pravda? Jak to vypadá, když se muži vypraví na nákup kosmetiky? Po čem pátrají, co je zajímá a z čeho mají naopak hrůzu? My to víme!
Muži a kosmetika: Jaká je pravda?
{loadposition breadcrumb}

Muži a kosmetika: Jaká je pravda?

Jak to vypadá, když se muži vypraví na nákup kosmetiky? Po čem pátrají, co je zajímá a z čeho mají naopak hrůzu? My to víme!

Muži bývají v porovnání se ženami většinou racionálnější, praktičtější a méně emotivní. To však neplatí při výběru pánské kosmetiky, kdy se muži řídí spíše svými pocity a detailně nezkoumají přidanou hodnotu konkrétních produktů.

Pokud chce být muž pro svou partnerku přitažlivý, musí dbát na svůj zevnějšek. Ne každý si však potrpí na přehnanou péči o svůj vzhled. Nezbytným, ale důležitým začátkem je výběr vhodné kosmetiky v oblasti péče o pokožku.

Co je pro muže důležité? Dle průzkumu je při výběru sprchového gelu či antiperspirantu u více než třetiny mužů rozhodující jejich vůně, a přestože preferují značky, které považují za kvalitní, překvapivě nezohledňují úroveň péče o pokožku ve svém žebříčku hodnot. Tip Joyonline: Sprchové gely Dove MEN+CARE, které díky speciálnímu složení s kapslemi MicroMoisture chrání vaši pokožku před vysušováním během sprchování a osvěží hned v pěti variantách příjemných vůní. Doporučená cena: 73 Kč

„Správný výběr pánské kosmetiky je přitom velice důležitý. Při rozhodování by muži měli myslet na kvalitu péče o pokožku, kterou jim dané produkty nabízejí. Pokud muži preferují při výběru kosmetiky vůně, musí být přesvědčeni o tom, že zvolené produkty poskytují vhodnou ochranu a maximální komfort, který jim vyhovuje,“ uvádí dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová. 

A co pleťová kosmetika? Už dávno neplatí, že by se jí muži bránili. Ačkoli stále vítězí modrá krabička od Nivey nebo Indulona, stále více mužů pátrá po ryze mužských krémech, dokonce i pro citlivou plet. Nejčastěji vyrazí do drogerie, ale také neváhají s návštěvou lékarny.

Související články:

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku