7 tipů, jak být na jaře fit

7 tipů, jak být na jaře fit 7 tipů, jak být na jaře fit Co všechno se dá dělat na jaře, abychom byly fit a plné energie? Zapomeňte na tělocvičnu a vyrazte konečně ven! Podle našich tipů se na jaře budete cítit jako bohyně.
7 tipů, jak být na jaře fit
{loadposition breadcrumb}

7 tipů, jak být na jaře fit

Co všechno se dá dělat na jaře, abychom byly fit a plné energie? Zapomeňte na tělocvičnu a vyrazte konečně ven! Podle našich tipů se na jaře budete cítit jako bohyně.

1. Vyběhněte ven!
Za okny se už zelená, stromy a keře se pomalu probouzejí do květu a teplotní rekordy padají jak o závod. Zimní spánek je přerušen a my pomalu odhazujeme svetry, čepice a šály. Jenže. Pod nimi se dalo ukrýt to, co na nás zimní lenošení zanechalo. Přebytečná kila, která jsme nabraly, vyženete ven pořádným tréninkem. Běhání je jedna z věcí, která se dá dělat kdekoli. Stačí pár kvalitních tenisek, legíny a funkční triko nebo mikina a rytmickou hudbu do uší. Pokud bydlíte ve městě, nezoufejte. Dneska lze běhat i tam a nikomu nebudete připadat jako blázni.
2. Oprašte své kolo z garáže, vyveďte ho ze sklepa!
Cyklisté už se rojí všude tam, kam se podíváte. Pokud chcete vyrazit s nimi, šlápněte o víkendu do pedálů a prožeňte třeba i svého partnera. Cyklistika je blahodárná na posílení celého těla, zvláště pak dolních partií, na zlepšení fyzičky a redukci nadváhy. S výbavou už je to o něco složitější, a abyste byla v bezpečí a jízdu si mohla užít pořádně a bez rizika, poraďte se s odborníky. David Dostál, cyklista a provozovatel cykloshopu Progress Cycle, potvrzuje: „Kolo je dnes nejen sportovní, ale i společenská záležitost a spousta lidí, zejména žen, se chce na kole cítit pohodlně, a přitom vypadat sexy. Proto jsme na našem e-shopu Progresscycle.cz připravili ty nejlepší tipy na kolo, které letos vládnou silnicím a terénům. In bude letos růžová, šedá a bílá.“
3. Staňte se zahradnicí
Pokud chcete trávit volno venku, a ještě k tomu ráda kupujete čerstvou zeleninu a ovoce, co vám brání k tomu, vypěstovat si ji sama? Čerstvé ingredience na saláty z vašeho záhonku, volný čas v přírodě a uspokojení z úrody je zaručený relax pro duši. Odreagujte se okopáváním, sázením, zaléváním a sklizní. Budete dýchat zdravý vzduch a i vaše tělo se pořádně protáhne. Ono takové zalévání nebo orání totiž není pro žádná ořezávátka. A navíc stačí dobré rukavice, slamáček a staré tepláky.
4. Svět je nejkrásnější z koňského hřbetu
Hledáte něco úplně nového, co by se dalo dělat v přírodě? Buďte elegantní dámou a zapište se na hodiny jezdectví. Koně, ta ušlechtilá stvoření, a žena odnepaměti patří k sobě. Na koni uvidíte všechno z jiné perspektivy a kontakt se zvířetem a následná péče o něj zlepší vaši náladu i životní postoje. Tento krásný sport vyžaduje sice hodně odvahy a energie, ale po každé jízdě vás tyto vzpomínky budou ještě dlouho hřát u srdce. Jezdecké potřeby a koně máte vždy v ceně kurzu.
5. Meditace v přírodě
Pokud si myslíte, že jóga patří do tělocvičny, tak se mýlíte. Tu nejsilnější harmonii těla a duševní rovnováhy si naopak užijete v přírodě. Zapište se na kurz, nebo pokud jste samouci, vyjděte na louku, do parku či na zahradu a začněte meditovat. K józe potřebujete jen příjemné pohodlné oblečení, podložku (největší fajnšmekr si ustele i na trávě) a klidně i nějakou relaxační hudbu do uší. Jestli neznáte základy, pořiďte si speciální literaturu, které je na trhu spousty.
6. Na kolečkových bruslích můžete i randit
Kolečkové brusle vůbec nejsou out, naopak se v poslední době těší velké oblibě. Jezdí se na in-linech (kolečka jsou v jedné řadě), ale i na retro dvouřadových bruslích. Retro styl preferují spíš ženy, které berou jízdu jako rychlejší procházku na čerstvém vzduchu a mají rády módní trendy. In-liny zase patří k ženám, co berou bruslení jako sport, při kterém posilují celé tělo s důrazem na zadeček a nohy. Pokud si chcete užít bruslení, zkuste zjistit, jaké lokality bruslaři ve vašem okolí doporučují, a buďte ve střehu, protože při tomhle sportu můžete narazit i na nějakého dobrého bruslaře.
7. Vyvětrejte i svůj šatník!
Na jaře přichází oživení nejen pro vás a vaše tělo, ale i pro váš šatník. Jarní šatník potřebuje stejně jako vy svěží vítr, a tak je načase vyrazit na nákupy. Vezměte kamarádku nebo jděte sólo a vyrazte na jarní nákupy. Potřebovat budete jen kartu, dobrou náladu, kritické oko a hodně sil, protože takové nákupy nejsou většinou žádný med. Takových kilometrů, co našlapete po obchodech, někdy vydá za samotnou posilovnu. O počtu přibývajících tašek na vašich pažích nemluvě.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku
sledujte nás na instagramu