5 krásných mužů – 5 nezapomenutelných rolí

5 krásných mužů – 5 nezapomenutelných rolí 5 krásných mužů – 5 nezapomenutelných rolí Božský (John), Liam, Chuck, Charles a Edward jsou celkem běžná jména, pokud se však nejedná o hlavní hrdiny úspěšných filmů a seriálů a nehrají je dokonalí fešáci.
5 krásných mužů – 5 nezapomenutelných rolí
{loadposition breadcrumb}

5 krásných mužů – 5 nezapomenutelných rolí

Božský (John), Liam, Chuck, Charles a Edward jsou celkem běžná jména, pokud se však nejedná o hlavní hrdiny úspěšných filmů a seriálů a nehrají je dokonalí fešáci.

Ročně vzniká nesčetné množství nových filmů a seriálů. Některé se stávají fenoménem a následně kultem, jiné však zanikají po první sezoně a na hrdiny se zapomíná. Atraktivní muž v hlavní roli je jedním z nejdůležitějších prvků tvořících úspěch snímku. Zaměřme se tedy na muže, kteří utkvěli v paměti nejedné ženy.

Liam Court – 90210

liam

V roce 2008 na obrazovky vtrhlo pokračování kultovního seriálu Beverly Hills 90210. V názvu se ponechalo pouze směrovací číslo lukrativní americké čtvrti, spojení s předešlou verzí bylo poněkud decentní. Noví protagonisté mají vše, na co si jen vzpomenou, všichni jsou krásní, štíhlí a úměrně úspěšní. Fešný Liam Court, kterého ztvárnil Matt Lanter, se do povědomí diváků zapsal hlavně díky dlouhé vášnivé hře na ano a ne s AnnaLynne McCord, v seriálu Naomi Clark. Sympaťákovi, který se narodil v Ohiu, je momentálně už 31 let, stále ale má chlapecký vzhled, a tak se může líbit jak mladším, tak i starším ženám.

Chuck Bass – Gossip Girl

chuck

Rok 2007 patřil famózně stylovému seriálu Gossip Girl. Mezi fanoušky kratší stopáže a delších časových úseků nebyl téměř nikdo, kdo by neznal jména Serena, Blair, Chuck nebo Nate. Tvůrci Super drbny chytře spojili lesk, peníze, New York, krásu a v neposlední řadě to, o co se všichni zajímají – drby. Nebyly ale ledajaké, týkaly se smetánky. Závislost protagonistů na telefonech, internetu a denním updatu novinek z cizích životů vystihuje 21. století jako nic jiného. Postava Chucka Basse, kterého uvedl do života Ed Westwick, se během několika sezon vyvíjela a měnila. Ze sebestředného bohatého mladíka, který kolem sebe tiše šířil chaos a paniku díky precizně naplánovaným spiknutím, se stal citlivým a dospělým člověkem. Hercovi s britskými kořeny bude v červnu 28 let.

Edward Cullen – The Twilight Saga

edward

Příběh lásky ne tak úplně obyčejné introvertní dívky a krásného upíra ovládl filmová plátna už v roce 2008. Diváci, převážně ženy, netrpělivě čekali každý nový díl upírské ságy, aby se dozvěděli, jak tento něžný a romantický vztah dopadne. Bella Swan, kterou ztvárnila Kristen Stewart, si vybírala mezi dvěma muži Edwardem Cullenem a Jacobem Blackem. Pro romantické drama není nic vděčnějšího než milostný trojúhelník. Robert Pattinson se stal fenoménem. Propůjčení tváře citlivému upírovi ho vyneslo na vrchol popularity. Herec, kterému je teď 27 let, se narodil v Londýně.

Charles Brandon – The Tudors

charles

Mezi léty 2008 a 2010 vznikla historická série Tudorovci. Kromě Jonathana Rhys Meyerse – seriálového krále Jindřicha VIII. Tudora – se v ní objevil nejeden krásný muž. Henry Cavill ztvárnil Charlese Brandona. Herec se narodil na Normanských ostrovech a za chvíli bude slavit své 31. narozeniny. Role Charlese ho proslavila natolik, že se stal novým Supermanem v Muži z oceli, který se na plátnech objevil minulý rok a měl velký úspěch.

Pan Božský – Sex and the City

bozsky

Dnes již naprosto kultovní seriál. Je postavený hlavně na kamarádství čtyř žen, které žijí v New Yorku a za dlouhá léta, co se znají, zažívají nejeden vzlet a pád. Druhou linku tvoří milostný vztah Carrie Bradshaw a pana Božského. Ten nepatří mezi sympaťáky na první pohled, jelikož se, nehledě na věk, bojí zodpovědnosti a svatby jako malý kluk. Několik sezon Božský přijíždí a odjíždí, stíhá se oženit a rozvést, ale nakonec najde Carrie ve městě lásky – Paříži. Filmy, které na seriál navazují, pokračují v přibližování světa boháče Johna, luxusních bot od Manola Blahnika a lehce infantilní sloupkařky a spisovatelky. Bez pana Božského by drama nebylo na té správné úrovni.

Která mužská role má podle vás našlápnuto k tomu, aby se stala kultovní?

sledujte nás na instagramu