4 triky, pro perfektní odlíčení pleti

4 triky, pro perfektní odlíčení pleti 4 triky, pro perfektní odlíčení pleti Odličování- základ skvělé pleti. Takže, jak se správně odlíčit? My to víme!
4 triky, pro perfektní odlíčení pleti
{loadposition breadcrumb}

4 triky, pro perfektní odlíčení pleti

Odličování- základ skvělé pleti. Takže, jak se správně odlíčit? My to víme!

1. Ráno i večer
„Večer byste měla věnovat odlíčení nejvíce času. Pokud máte sušší pleť, je vhodné použít hutná pleťová mléka, která pleť zbytečně nevysušují. Zbytky mléka pak smyjte vlažnou vodou. Dámy s mastnější pletí by měly sáhnout spíše po odličovacích gelech nebo pleťovém toniku,“ vysvětluje Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz. Pleť je důležité pročistit i ráno, protože během noci se pokožka potí a mastí. Při ranním odlíčení stačí pleť lehce přetřít čisticí vodou, čímž ji zbavíte zbytečné mastnoty.

2. Správná technika
Pleťovou vodu nebo mléko nanášejte krouživými pohyby. Vše pak opatrně setřete vatovými tamponky od středu obličeje ven. Použijte nejméně tři tamponky, abyste zbavila pleť všech nečistot. Zbytek mléka pak odstraňte vlažnou vodou a dámy s mastnější pletí ještě čisticím tonikem. Mýdlo nepoužívejte, ani pokud máte velmi mastnou pleť, protože kromě vysoušení porušuje také ochrannou vrstvu jemné pokožky na tváři. Nezapomeňte na krk, kde je kůže velmi jemná a náchylná k projevům stárnutí. Čistěte od brady směrem k dekoltu.

3. Jak správně odlíčit oči
Odličování očí by měla být kapitola sama pro sebe, protože zde máme nejcitlivější pokožku. Zejména dámy po třicítce by odličování očí měly věnovat velkou pozornost, protože je zde kůže velmi náchylná ke tvorbě vrásek. „Odlíčením očí byste měla vždy při očistě obličeje začít. Důležité je na oči tamponek pouze přiložit, nechat několik vteřin působit a poté jemnými pohyby směrem dolů odlíčit make-up. Rozhodně se vyhněte silnému tlaku. Na odlíčení voděodolné řasenky použijte přípravky, které obsahují oleje. Ty navíc zanechají pokožku sametově hebkou,“ dodává Iveta Slavíková.

4. Jemné odlíčení micelární vodou
Oprávněným kosmetickým hitem poslední doby je micelární voda neboli micelárka, která by neměla chybět v odličovacím arzenálu žádné ženy. Skvěle vás zbaví nečistot, neucpává póry a je ideální i pro tu nejcitlivější pokožku. Micelárku je dobré použít, pokud máte lehčí make-up nebo při ranním čištění pleti. Její velkou výhodou je, že je vhodná pro všechny typy pleti – od suché až po problematicky mastnou. Skvěle se s ní dočišťuje také pleť po použití mléka.