Jak se nejlépe naučit cizí jazyk? Najděte si milence cizince!

Jak se nejlépe naučit cizí jazyk? Najděte si milence cizince! Jak se nejlépe naučit cizí jazyk? Najděte si milence cizince! Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem – rčení, které během svého mládí slyšel od rodičů snad každý. Mezi znalostí a praxí je totiž rozdíl. Znalosti můžete mít bravurní, pokud je ale nedokážete správně použít v praxi, začne dorozumívání ‚rukama nohama‘. Jak se tedy správně a rychle naučit cizí jazyk? Zas tak těžké to nebude.
Jak se nejlépe naučit cizí jazyk? Najděte si milence cizince!
{loadposition breadcrumb}

Jak se nejlépe cizí jazyk? Najděte si milence cizince!

Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem – rčení, které během svého mládí slyšel od rodičů snad každý. Mezi znalostí a praxí je totiž rozdíl. Znalosti můžete mít bravurní, pokud je ale nedokážete správně použít v praxi, začne dorozumívání ‚rukama nohama‘. Jak se tedy správně a rychle naučit cizí jazyk? Zas tak těžké to nebude.

Pusťte si film v originálním znění
Ti, co dávali ve škole pozor a lektora cizího jazyka skutečně vnímali, mají pro začátek zjednodušený start. Pokud nemáte dostatek volného času na učení a ihned po práci běžíte domů uvařit rodině teplou večeři, máme pro vás jedinou radu. Během přípravy hovězího masa na svíčkovou si pusťte svůj oblíbený film, který znáte skutečně nazpaměť. Ale místo hlasu Pavla Trávníčka či Petra Rychlého si ho dejte v původním znění. Díky tomu, že repliky znáte nazpaměť, bude význam věty totožný a vy konečně poznáte, jak zní dialog v originálním podání. Stejné je to s knihami. Víte, jakou radost budete mít, až si v originále přečtete například Padesát odstínů šedi? V některých případech český překlad dokonce pozmění původní význam textu.

Najděte si milence v zahraničí

Vždyť jak se nejlépe naučit cizí jazyk než pochopit, co vám milovaný protějšek chce říct? Je to fuška, ale také zaručená metoda. „Ruštinu jsem se začala učit kvůli příteli z Moskvy. Ze začátku jsme se zkoušeli domlouvat lámanou angličtinou, ani jeden jsme ji nicméně neovládali natolik, abychom si rozuměli. Ruština je pro mě přirozenější, takže v ní dělám i větší pokroky. Trochu problém mívám jen s azbukou,“ popisuje svoji zkušenost Alena z Prahy. I tento recept má nicméně drobné ‚mouchy‘. Proto, abyste si mohli hodně často vyprávět s exotickým objevem, musí jeden z  dvojice opustit rodný kraj. Jestli vás v Česku nic nedrží, hurá do zahraničí na ‚lovení‘ protějšku. Méně odvážní se mohou spokojit s čtrnáctidenní dovolenou. Letní láska je přece k nezaplacení.

Začněte chodit do nejbližší jazykové školy

Pokud ve svém okolí najdete skutečně prestižní jazykové středisko, kde vyučují odborníci na slovo vzatí, máte z poloviny vyhráno. Dvě hodiny týdně ale nestačí, takže si člověk musí alespoň jednou za dva dny najít nějakou tu hodinku a nad učebnici s anglickým jazykem si prostě chtě nechtě sednout. V dobré jazykovce určitě napovědí, jak si danou řeč nejlépe osvojit. „Ideální je, když vás učí rodilý mluvčí. Kromě gramatiky totiž do sebe vstřebáte i přízvuk,“ radí Karel Klusák, ředitel společnosti INTACT, která zprostředkovává jazykové pobyty v cizině.

Odjeďte se rozmluvit

Pokud máte tu možnost a chcete poznat novou zemi včetně její kultury, památek a životního stylu, odjeďte na jazykový kurz do zahraničí. „Ověřte si ale, zda vámi vybraná agentura vlastní koncesi pro cestovní kanceláře, a tedy pojištění proti úpadku,“ doporučuje Klusák.

Do ciziny můžete vyrazit i za prací.

Budete-li mít štěstí, najdete ji velice rychle například v Anglii, a ani nemusíte nějak excelentně ovládat angličtinu. Čím lepší základ nicméně budete mít, tím lepší práci máte šanci získat. S největší pravděpodobností sice začnete jako pomocná síla, hlavní přínos ale je, že budete odkázáni sami na sebe a nějak se prostě dorozumět budete muset. Dříve či později se to jistě zlepší.

sledujte nás na instagramu