Celebrity slaví: Mezinárodní den bez bot

Celebrity slaví: Mezinárodní den bez bot Celebrity slaví: Mezinárodní den bez bot Miley Cyrus, Charlize Theron, Olivia Wilde a mnoho dalších slavných tváří se 29. dubna připojí k Mezinárodnímu dni bez bot. Ale i v Čechách se tato událost dodržuje, zujte se na chvilku s námi!
Celebrity slaví: Mezinárodní den bez bot
{loadposition breadcrumb}

Celebrity slaví: Mezinárodní den bez bot

Miley Cyrus, Charlize Theron, Olivia Wilde a mnoho dalších slavných tváří se 29. dubna připojí k Mezinárodnímu dni bez bot. Ale i v Čechách se tato událost dodržuje, zujte se na chvilku s námi!

Už sedmým rokem se v ulicích měst napříč celou zeměkoulí scházejí lidé u příležitosti Mezinárodního dne bez bot. Ten iniciovala značka TOMS, která si stanovila za cíl bojovat s chudobou a znevýhodněnými podmínkami v oblastech třetího světa, a to šalamounským způsobem: přes prodej (v bohatých zemích) a rozdávání bot (v chudých zemích).

olivia_wilde_toms_barefoot_walk_for_a_day_without_shoes_a_charity_effort_april_8_2010_uBW5XQU.sized

Boty jsou totiž v mnoha oblastech luxusem, který si zdejší obyvatelé nemohou dovolit. Nejznevýhodněnější bývají děti: bez bot totiž nemohou chodit do školy. Buď do ní fyzicky nedojdou, nebo je bez bot nepustí do školní budovy.

Vlastní pár bot je naopak naprosto běžnou součástí moderního života vyspělých zemí. Naše botníky většinou praskají ve švech nejrůznějšími typy bot, každý pár pro jinou příležitost. Značka TOMS zavedla konání Mezinárodního dne bez bot, aby upozornila na to, jak zdánlivě banální, a přitom zásadní překážka je boty nemít. Do hnutí se každoročně zapojují firmy, univerzity i slavné osobnosti – všichni stráví den bez bot, aby tak zvýšili povědomí veřejnosti o tomto problému.

Charlize_Theron

Značka TOMS je od jara 2014 zastoupená i na českém trhu a v rámci Mezinárodního dne bez bot pořádá speciální ‚bosý pochod‘ s živým vystoupením českých muzikantů. Začínat se bude na ostrově Žofín a půjde se podél Smetanova nábřeží až do kavárny Bajkazyl na náplavce.

Pochod bude hudebně doprovázet zpěvačka Never Sol s Janem P. Muchowem, Václav Havelka s kapelou Please the Trees a vše vyvrcholí koncertem Tata Bojs ve zmíněném Bajkazylu. Vyrážet se bude ve tři hodiny odpoledne.

Vzpomeňte si 29. dubna, až se ráno budete obouvat, že patříte ve světě k těm vyvoleným. Anebo rovnou zůstaňte bosí, a přidejte se tak k celosvětovému hnutí bojujícímu za lepší podmínky pro život po celé planetě.