5 triků, jak správně nosit šperky

5 triků, jak správně nosit šperky 5 triků, jak správně nosit šperky Zlaté, stříbné i barevné šperky. Snad každá z nás jich má doma zásobu. Ale jak je správně kombinovat, abychom nepůsobily přeplácaně? Přinášíme vám malý manuál, jak správně nosit šperky.
5 triků, jak správně nosit šperky
{loadposition breadcrumb}

5 triků, jak správně nosit šperky

Zlaté, stříbné i barevné šperky. Snad každá z nás jich má doma zásobu. Ale jak je správně kombinovat, abychom nepůsobily přeplácaně? Přinášíme vám malý manuál, jak správně nosit šperky.

Každodenní nošení
Vybrat šperk, který je vhodný pro každodenní nošení, se může zdát jako jednoduchý úkol. Ale opak je pravdou. Šperk, který si můžete vzít bez obav do zaměstnání, do posluchárny i na nákupy, by měl splňovat určitá kritéria praktičnosti. V tom jsou ideální drobné prstýnky, pecičkové náušnice, ale i vkusné hodinky. V tomto případě platí, že méně je více. Máte-li nějaký oblíbený kousek – náušnice nebo prstýnek –, nechte ho vyniknout a už ho s ničím nekombinujte.
Letní odvaz
Sluneční paprsky a odhalená pokožka, v ideálním případě lehce opálená, přímo vybízí k výrazným šperkům. Vrstvení je pro léto ideální. Bez obav nechte šperk převzít kontrolu nad vaším outfitem. Na jednoduchý top navrstvěte jednotlivé náhrdelníky různých struktur a délek. „Můžete vybírat z ohromného množství stylů – od zlatých řetězů a řetízků až ke korálovým a drobným šňůrkovým náhrdelníkům s přívěsky. Stejně dobře jako u náhrdelníků vypadá vrstvení u náramků. Držte se jednoho stylu, a nemůžete sáhnout vedle,“ radí Jana Zbořilová ze Sperky.cz.
Nebojte se barev
Letošní léto se připravte na explozi barev v kombinaci s tradičními tvary, jdoucími daleko do minulosti. Záplava tyrkysové, korálové, citronové, růžových a zelených odstínů, létu sluší zejména v této inovativní kombinaci. Pokud objevíte nějaký ten parádní kousek plný barev, zůstaňte vždy raději u jednoho a ostatní šperky nechte stranou. Výrazně barevné šperky nesnesou konkurenci, snad jen se sladěným lakem na nehty.
Experimentujte
Ráda zkoušíte něco nového a s chutí se vydáváte za hranice všednosti? Tak to by vás mohlo zaujmout spojení zdánlivě nespojitelného. Vezměte si to nejobyčejnější bavlněné tričko nebo jednobarevnou mikinu bez kapuce a doplňte ho výrazným náhrdelníkem, silnými zlatými náramky nebo jen sáhněte po dlouhém, ale luxusně vypadajícím řetízku s medailonkem nebo přívěskem. Zásadní je vytvořit dojem kontrastu obyčejného a luxusního. Jednoznačně jde o trend, který nepostrádá vtip a nadhled.
Letní zlatíčka
S blížícím se teplým počasím se hodí spíše zlato. Stříbro si nechte na zimní měsíce, protože létu a slunci sluší zlato, které navíc na opálené pleti vypadá velmi sexy. Vsaďte na náušnice, které ve slunečném počasí nádherně rozzáří váš obličej.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu