Kniha versus film: 3 příběhy, které dobyly Hollywood

Kniha versus film: 3 příběhy, které dobyly Hollywood Kniha versus film: 3 příběhy, které dobyly Hollywood Podle mnoha knih se už natočilo ještě více filmů, ale málokdy se stane, že film předčí svoji předlohu. Proto jsme zapátrali a vybrali tři nejúspěšnější pohádkové příběhy, které dobyly celý svět.
Kniha versus film: 3 příběhy, které dobyly Hollywood
{loadposition breadcrumb}

Kniha versus film: 3 příběhy, které dobyly Hollywood

Podle mnoha knih se už natočilo ještě více filmů, ale málokdy se stane, že film předčí svoji předlohu. Proto jsme zapátrali a vybrali tři nejúspěšnější pohádkové příběhy, které dobyly celý svět.

Chlapec s jizvou na čele
Kouzla, dobrodružství a souboje Harryho Pottera s čarodějem Lordem Voldemortem upoutaly pozornost nejen dětí, ale i dospělých. Každý se nechal unést řadou fantasy románů, které dokázaly úspěšně vtáhnout do děje jakéhokoli čtenáře. Již prvního dílu se prodalo  17 milionů kusů. Filmaři na sebe nenechali dlouho čekat a ztvárnění Harryho Pottera se mohlo přiřadit k nejúspěšnějším filmům všech dob. Všechny díly dohromady vydělaly přes 7 miliard dolarů, což svědčí o tom, že si je lidé opravdu zamilovali. Novinkou pro vás možná bude informace, že mnoho scén odehrávajících se v bradavické škole čar a kouzel se ve skutečnosti natáčelo na Oxfordské univerzitě.
Mládenec, který se nechce stát mužem
Nestárnoucí klučina ze Země Nezemě Petr Pan je pohádkovou postavičkou známou po celém světě. Okouzlil čtenáře již v roce 1902, kdy se poprvé objevil v knize pro dospělé. Od té doby bylo vydáno mnoho knižních příběhů, které byly i následně zfilmovány. Nejnovější je však animovaný seriál pro děti, který se v dubnu tohoto roku dostává i do České republiky (vysílá televize Minimax). V nových dobrodružstvích Petra Pana se opět Země Nezemě ocitá ve velkém ohrožení. Kapitán Hook střádá své plány, jak by mohl nejvíce škodit. Petr Pan se svými věrnými přáteli je však připraven překazit Hookovy špatné úmysly. I když nikdo přece neví, zda se jim to tentokrát podaří a Zemi Nezemi zachrání.
Neustále udivená dívenka
Roztomilá dívka Alenka, která prožívá mnoho dobrodružství v říši divů, se poprvé objevila v knize v roce 1865. Původně byla napsána anglickým matematikem pro malou holčičku Alici. Příběh uchvátil nespočet čtenářů a od roku 1951 se začala objevovat filmová ztvárnění, která okouzlila diváky všech věkových kategorií. Alenka totiž dokázala zaujmout širokou veřejnost svou tvrdohlavostí, rázností a dětskostí. Mezi další postavy příběhu patří bílý králík Twisp, který má věčně zpoždění a pořád někam spěchá. Opravdovým přítelem Alenky byl v říši divů Kloboučník, který by byl ochoten pro ni i riskovat život. Srdcová královna Iracebeth je krutá vládkyně Podzemní říše, která miluje ranní popravy. Filmová verze z roku 2010 vydělala přes miliardu dolarů. Hvězdné obsazení mělo viditelný úspěch, a film se tak zařadil do top desítky nejúspěšnějších snímků pro rok 2010. Toto ztvárnění Alenky v říši divů získalo dokonce dva Oscary. Jeden za nejlepší výkon v umělecké režii a druhý za nejlepší výkon v návrhu kostýmů.
A jaký film podle pohádkového příběhu jste si zamilovali vy? :-)

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu