7 tipů, jak si trénovat paměť

7 tipů, jak si trénovat paměť 7 tipů, jak si trénovat paměť Snažíte se na něco vzpomenout, máte to na jazyku, ale za nic na světě na to nemůžete přijít? Lidská paměť je jako sval. Při pravidelném tréninku a cvičení se nám odmění. Našich sedm tipů vám pomůže paměť pravidelně trénovat a udržovat stále v kondici.
7 tipů, jak si trénovat paměť
{loadposition breadcrumb}

7 tipů, jak si trénovat paměť

Snažíte se na něco vzpomenout, máte to na jazyku, ale za nic na světě na to nemůžete přijít? Lidská paměť je jako sval. Při pravidelném tréninku a cvičení se nám odmění. Našich sedm tipů vám pomůže paměť pravidelně trénovat a udržovat stále v kondici.

•    Luštěte a hrajte! Křížovky, hlavolamy, sudoku, skládání puzzle – vše, co váš mozek vytrhne z běžných každodenních aktivit a donutí ho fungovat a pracovat aspoň trochu jinak.

•    Čtěte a trénujte se na maličkostech: Zkuste si pravidelně vybavovat texty písní, básničky, filmové pasáže, letopočty a další fakta získaná během studií nebo četbou knih. Ti odvážnější se mohou zkusit naučit například novou básničku nebo text oblíbené písničky.

•    Změňte své stravovací návyky: Je prokázáno, že funkci mozku podporuje vitamin E, nezapomínejte proto uzobávat slunečnicová semínka, mandle a pravidelně si dopřávejte listovou zeleninu. Všechny tyto potraviny prospívají mozku, podporují paměť a zaručují její pomalejší stárnutí. Vliv mají i potraviny, které obsahují omega-3 mastné kyseliny, což jsou ryby a mořské plody. Jejich konzumace je proto doporučována alespoň dvakrát týdně.

•    Sportujte a hýbejte se: Mnoho výzkumů potvrdilo, že pravidelná fyzická aktivita má významný vliv na mentální funkce. Nemusíte trávit hodiny ve fitku, stačí lehká aktivita, zato ale pravidelná. Udržujte se zkrátka fit.

•    Zrušte stereotyp: Změňte trasu do práce, běžte cvičit ráno místo večer, vyčistěte si zuby druhou rukou atd.

•    Vzdělávejte se: Pokud chcete stále chápat to, co se děje kolem vás, moderní technologie a nové životní situace, musíte se neustále učit. Vzděláváme se celý život.

    Výživa pro mozek: I mozek potřebuje pravidelnou stravu. Přírodní potravinový doplněk stravy DMAE obsahuje dimethylaminoethanol, jehož hladina podporuje paměť, napomáhá při soustředění a aktivuje IQ. Je tak ideálním pomocníkem nejen při učení, ale ve všech situacích, kdy se potřebujete maximálně koncentrovat nebo si na něco vzpomenout. 

sledujte nás na instagramu