Štíhlá a šťastná díky smíchu

Štíhlá a šťastná díky smíchu Štíhlá a šťastná díky smíchu Když vidíte úsměv jiného člověka, máte potřebu se také usmívat. Lepší den ale člověku dělá nejen úsměvy dostávat od okolí, ale také je rozdávat. Díky smíchu se také lépe shazují nadbytečná kila.
Štíhlá a šťastná díky smíchu
{loadposition breadcrumb}

Štíhlá a šťastná díky smíchu

Když vidíte úsměv jiného člověka, máte potřebu se také usmívat. Lepší den ale člověku dělá nejen úsměvy dostávat od okolí, ale také je rozdávat. Díky smíchu se také lépe shazují nadbytečná kila.

„‚Často stačí jediné slovo, jediný milý úsměv, abychom potěšili znechuceného člověka,‘ pravila matka Tereza. A měla pravdu. Lidský úsměv má velkou sílu. Ovlivňuje totiž mysl těch, kteří se usmívají, ale stejně tak těch, kteří se na úsměv dívají,“ říká Kateřina Kudláčková, mentální koučka a sportovní psycholožka. Doširoka se usmějte, a sami uvidíte, že se ve vás rozlil pocit spokojenosti a radosti ze života. A co teprve to vědomí, jak váš úsměv pozitivně ovlivní lidi, které potkáte – starší paní v tramvaji, řidiče, který vás pustil na přechodu pro chodce, nebo prodavačku v pekárně.

„Vědecké studie potvrzují pozitivní vliv úsměvu na naše vnímání i prožívání. Vědci se v nich dívají na školní univerzitní fotky, které se pořizují každý rok. Porovnávají v nich úsměvy a sledují úmrtnost a životní spokojenost lidí z těchto fotek. Zajímavým zjištěním je, že lidé s širším a upřímnějším úsměvem (věda už také dokáže rozlišit upřímný úsměv od předstíraného), žijí déle a projevují větší spokojenost s vlastním životem,“ dodává Kateřina Kudláčková.

Navíc je vědecky prokázáno, že každý, kdo se častěji směje, má tendence být v mnohem lepší fyzické kondici. Sice nemůžeme zaručit, jak moc je tato teorie pravdivá, ale při shazování nadbytečných kil vám může posloužit minimálně jako malá berlička.

Nezáleží, jestli se usmíváte proto, že máte šťastný život, nebo máte šťastný život, protože se usmíváte. Vždy si můžete být jistí, že úsměv vám sluší a rozdá radost nejen okolí, ale i vám samotným. Tip Joyonline: Abyste si tento doping dobré nálady udrželi co nejčastěji, založila značka Orbit Školu úsměvu, která si vzala za cíl šířit mezi lidmi pozitivní náladu. Více se dozvíte na www.skolausmevu.cz.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu