4 tipy, jak odpustit nevěru

4 tipy, jak odpustit nevěru 4 tipy, jak odpustit nevěru Pokud jste odhalila partnerovu nevěru nebo se vám on sám přiznal, nenechte si tím zbořit váš svět. Samozřejmě to bolí a lze to brát jako zradu, na druhou stranu – každý z nás občas udělá chybu. A jestliže se tohle stalo poprvé, nemusí to hned znamenat konec vztahu, pokud vám v něm do teď nic nechybělo. Podívejte se na čtyři tipy, které vám pomohou hříšníkovi odpustit.
4 tipy, jak odpustit nevěru
{loadposition breadcrumb}

4 tipy, jak odpustit nevěru

Pokud jste odhalila partnerovu nevěru nebo se vám on sám přiznal, nenechte si tím zbořit váš svět. Samozřejmě to bolí a lze to brát jako zradu, na druhou stranu – každý z nás občas udělá chybu. A jestliže se tohle stalo poprvé, nemusí to hned znamenat konec vztahu, pokud vám v něm do teď nic nechybělo. Podívejte se na čtyři tipy, které vám pomohou hříšníkovi odpustit.

1. Jiný pohled na věc

Zamyslete se nad tím, jak váš vztah v poslední době vypadal. Měla jste na svého partnera dostatek času a věnovala mu pozornost, kterou každý muž potřebuje? Nebo jste byla neustále někde s kamarádkami a věnovala se pouze sama sobě? Ne vždy je tenhle sobecký přístup ve vztahu výhodou. Pokud tedy zjistíte, že jste pomyslnou půdu pro nevěru sama tak trošku připravila, raději couvněte z radikálního stanoviska rozchodu.

2. Alkohol neomlouvá, ale…

Jestliže vám přítel dokola opakuje, že byl v té chvíli opilý a nevěděl, co dělá, vezměte to jako malou polehčující okolnost. Když si uvědomíme, jak dokážeme opilé řádit s kamarádkami, případně jak jsou někteří muži téměř v bezvědomí, když se napijí, zase tento úlet získá jinou barvu. V případě, že byste se pak měla trápit pokaždé, když jde váš milý s kamarády na pivo, zvolte alternativní řešení. Navrhněte mu pro začátek to, že teď nějakou dobu posezení vynechá, případně půjdete s ním.

3. Bylo to poprvé a naposledy

Nejspíš se váš partner kaje a sype si popel na hlavu. Popřemýšlejte o tom, jestli mu opravdu dokážete znovu věřit a jestli jste si sama jistá, že už se to nezopakuje. Protože pokud mu nevěru odpustíte, neměla by se vám tato výčitka připlést do jakékoli hádky. Důležité je obnovit důvěru od samého začátku a brát to jako novou a lepší etapu vztahu.

4. Nechte ho, ať se snaží

Není nic špatného na tom, že se muž po své jednonoční aféře začne hodně snažit. Nechte ho v tom do té doby, dokud nebudete vědět, že jste připravena mu plně odpustit a vzít ho na milost. Ovšem nevyvolávejte v něm dojem, že mu to projde takhle i podruhé. Jasně si vytyčte nové hranice a odpoutejte se od této chyby. Nikdo není dokonalý.

sledujte nás na instagramu