Tajemství kouzelných očních linek

Tajemství kouzelných očních linek Tajemství kouzelných očních linek Přichází jaro a s ním spousta báječných večírků. Jak perfektně vytvarovat oční linky a které se k vám dokonale hodí? Podívejte se na tři základní tipy, díky kterým oslníte.
Tajemství kouzelných očních linek
{loadposition breadcrumb}

Tajemství kouzelných očních linek

Přichází jaro a s ním spousta báječných večírků. Jak perfektně vytvarovat oční linky a které se k vám dokonale hodí? Podívejte se na tři základní tipy, díky kterým oslníte.

1. Tužka, nebo tekuté linky?

Nejdříve si ujasněte, co vám vyhovuje víc. Tekuté linky déle vydrží a je menší pravděpodobnost, že se rozmažou. Na druhou stranu, s klasickou tužkou se vám bude líp malovat dokonalá linie. Dejte si také pozor na to, aby se vám líčení nedostalo příliš do očí a vy jste je potom neměla zarudlé. Je proto lepší zvolit kvalitnější kosmetiku, která je obvykle lépe testovaná.

2. Tvar očí

Jestliže máte oči větší, zbytečně si je nezmenšujte. Naopak, dokreslete jejich tvar tím, že linku začnete od začátku linie řas, tedy zhruba v první třetině víčka. Linku můžete zakončit v retrostylu šedesátých let, oči se tím perfektně zvýrazní, můžete zvolit i zvýraznění dolního víčka. V případě, že máte oči menší, linku začněte od koutku oka a uprostřed ji zesilte. Oči se vám opticky zvětší, měla byste se také vyhnout líčení dolního víčka – dvě linky oči lehce zužují, a vy chcete svoje oči naopak rozsvítit.

3. Padnoucí barva

Možná je modrá dobrá, ale zde je ideální barvou klasická černá. Chcete jít do méně tradičních barev? K hnědým očím pasuje dobře žlutá či zlatá, můžete si tak udělat linky dvoubarevné: blíž k oku naneste černou barvu a nad ni aplikujte žlutou, případně zlatou. Vznikne tak zajímavý efekt. K modrým očím skvěle padne fialová nebo bronzová, stejně jako v případě hnědých očí: není nad oživení dvěma linkami. Zelené oči snesou výborně hnědou barvu, ale třeba i stříbrnou.

sledujte nás na instagramu