5× nej šaty pro vaši postavu

5× nej šaty pro vaši postavu 5× nej šaty pro vaši postavu Jaro si žádá odhalit nohy a vytáhnout ze skříní sukně a šaty. A právě vybrat si správné šaty bývá často velkou módní výzvou. Poradíme vám, jak správným výběrem šatů a bot zamaskovat drobné nedostatky postavy.
5× nej šaty pro vaši postavu
{loadposition breadcrumb}

5× nej šaty pro vaši postavu

Jaro si žádá odhalit nohy a vytáhnout ze skříní sukně a šaty. A právě vybrat si správné šaty bývá často velkou módní výzvou. Poradíme vám, jak správným výběrem šatů a bot zamaskovat drobné nedostatky postavy.

Širší stehna a boky
Ženy, které mají postavu typu hruška, tzn. silnější stehna a širší boky, by měly nosit šaty, které nejsou kratší než 5 cm nad koleny. Ideální jsou šaty a sukně do áčka nebo empírový střih. Noste véčkové výstřihy, šaty bez ramínek nebo výrazné náhrdelníky. Skvěle tak odvedete pozornost od nižších problematičtějších partií. „Vyvarovat byste se také měla šatů s volány a se sklady na bocích,“ říká Monika Janotová, módní odbornice značky Gate.

Silný pas

Máte-li postavu typu jablko, tedy širší pas a větší břicho, vybírejte šaty, které mají výrazné výstřihy. Vyhněte se širokým páskům, které připoutají pozornost na problematické boky. Skvěle budou vypadat například látkové pásky mašlovitého střihu, ty si dejte na úroveň boků. Trefou do černého jsou také zavinovací tuniky a vertikální vzory.
Velmi drobná postava

Pokud máte velmi štíhlou a drobnou postavu, volte šaty, které dokonale padnou. Volné a rozevláté střihy nejsou pro vás. Ideální jsou šaty, které vám zdůrazní pas. „Bát se nemusíte ani materiálů, jako je úplet, manšestr nebo džínovina, kterých by se měly vyvarovat silnější dámy. Máte-li velmi hubené nohy, vyměňte minisukni za delší úzkou sukni,“ dodává Monika Janotová. Skvěle na vás budou vypadat také tzv. bubble dress neboli nabírané šaty, které se hodí pro slavnostnější příležitosti.

Ženy krev a mléko

Ženám, kterým příroda nadělila výraznější postavu, radíme nenosit zbytečně široké nebo vícevrstevné šaty. Přebytečná kila v nich neschováte. Spíše na ně naopak upozorníte. Vhodné jsou zavinovací šaty. Nebojte se ani výrazných barev a jemných vzorů. Ideální délka šatů nebo sukně je ta, která končí těsně pod koleny. Dámy se silnějšíma rukama by měly nosit tříčtvrteční rukávy áčkového střihu. Pokud máte šaty s krátkými ramínky, vezměte si přes ramena šátek. A jaké boty vybrat? „Sáhněte po botách tělové barvy. Ty se krásně sjednotí s pokožkou a opticky zeštíhlí postavu.  Vhodné nejsou boty s oblou špičkou. Ideální je obuv tvarovaná do špičky,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Kratší nohy


Krásné sexy nohy přitahují pozornost většiny mužů. Pokud nám ale příroda gazelí nohy nenadělila, můžeme si k nim dopomoci vhodně zvolenými šaty. Volte ty s vyšším pasem. Ideální vzor jsou proužky směrem dolů. Midistřih nohy opticky zkrátí. Pokud si chcete přidat pár centimetrů v nohou, oblékněte si šaty s délkou nad kolena. „Samozřejmostí jsou vysoké podpatky. Více vás pak ‚protáhnou‘ spíše ty tenčí než široké nebo klínek. Dobrým optickým trikem je také barevně sladit boty a šaty. Opticky si tak prodloužíte své nohy,“ dodává Veronika Sajdoková.