5 tipů, jak uspořádat úspěšný večírek

5 tipů, jak uspořádat úspěšný večírek 5 tipů, jak uspořádat úspěšný večírek Nadešla sezona venkovních posezení a čilého kontaktu s přáteli. Všude kolem vás se konají skvělé party. Zapomeňte na tradiční grilování na zahradě a uspořádejte večírek, na který se jen tak nezapomene. Jak na to? Podívejte se na pět osvědčených tipů.
5 tipů, jak uspořádat úspěšný večírek
{loadposition breadcrumb}

5 tipů, jak uspořádat úspěšný večírek

Nadešla sezona venkovních posezení a čilého kontaktu s přáteli. Všude kolem vás se konají skvělé party. Zapomeňte na tradiční grilování na zahradě a uspořádejte večírek, na který se jen tak nezapomene. Jak na to? Podívejte se na pět osvědčených tipů.

1. Výběr hostů

Nejdůležitější část úspěchu. Pozvěte pouze takové lidi, které máte rádi, a otravnou kolegyni z práce, která vám leze na nervy, nechte doma. Bude to váš večírek a podstatné je, abyste se na něm cítili dobře. Navíc si ověřte, že mezi pozvanými panují normální vztahy. Přece jen chcete předejít faux pas a užívat si klidný průběh. Shrnuto: obklopte se lidmi, které máte rádi.

2. Dokonalé místo

Nejspíš večírek budete pořádat doma. Zkuste klasické místnosti něčím ozvláštnit. Kupte si nové dekorativní předměty nebo vsaďte na vtipnou výzdobu. Důležité je, aby prostory byly originální a pozvaní se v nich cítili příjemně. Pokud je vám líto skleněných váz, stolků a televize (jistě může dojít k újmě na jejich zdraví), dočasně je přestěhujte do pokoje, kam nikdo chodit nebude. Ušetříte si tak stresové situace, kdy budete plavmo skákat po padajících věcech z dynastie Ming.

3. Gurmánský zážitek aneb jak vybrat jídlo

Dobrým trikem je nenápadně zjistit, jaké jídlo mají hosté v oblibě. Přípravy se můžete zhostit sami, případně si zajistit dovoz z cateringové společnosti nebo vámi oblíbené restaurace. Lepší je vsadit na klasická jídla a složitostem se vyhnout. I tradiční potraviny se totiž dají připravit netradičním a překvapivým způsobem.

4. Pití nejen alkoholické

Vybavte se kvalitním vínem i tvrdým alkoholem, limetkami, nejrůznějšími džusy – zkrátka dbejte na pestrost výběru. Jestliže umíte míchat koktejly, tím lépe. Umně namíchaným pitím můžete lehce oslnit společnost a zároveň přítomné dostat do stavu, kdy jim příjemné bude všechno. Samozřejmě by si večírek měl zachovat dekorum, proto se vyvarujte opíjení do bezvědomí, ať máte vše neustále ve svých rukou.

5. Zábava

Každého baví něco jiného. Není špatné vyzkoušet některé party hry – aktivity, tabu – či si na čelo přilípnout lísteček se jménem a hádat, kdo vlastně jste. Pokud vás hry nebaví, nechte zábavě volný průběh, na každém večírku se najde nějaký bavič. Zkuste jako podkres zapnout hudbu – obvykle se chytne zuřivý tanečník a ovíněná společnost se k němu ráda přidá.