Jarní průvodce krásou: Jak na alergie

Jarní průvodce krásou: Jak na alergie Jarní průvodce krásou: Jak na alergie Dejte se do boje proti alergickým reakcím na pyl! JOY vám poradí, jak s nimi zamávat jednou provždy!
Jarní průvodce krásou: Jak na alergie
{loadposition breadcrumb}

Jarní průvodce krásou: Jak na alergie

Dejte se do boje proti alergickým reakcím na pyl! JOY vám poradí, jak s nimi zamávat jednou provždy!

Slunce září, rostliny kvetou. A vy kýcháte, slzíte, šílíte! Nebojte, my vás v tom nenecháme a přinášíme pět osvědčených rad:

1. Ochlazení

Alergie často vede k netěsnosti kapilárních lůžek, což je příčinou otoků kůže. Ty se stávají zvláště patrnými v citlivé oblasti očí. Pro jejich uklidnění přikládejte na zavřená víčka mražené plátky okurky.

2. Zkrášlující spánek

V jarním období dostává váš nos skutečně zabrat. Chcete-li proti bolestivé a zarudlé pokožce v jeho okolí bojovat, vsaďte na noční hydrataci. Naneste arganový olej nebo balzám na postižená místa. Až se ráno probudíte, pleť bude vyživená, bez šupinek a připravená na další náročný den!

3. Kamufláž

Pokud vám na začervenání už nic nepomáhá a jste v koncích, použijte korektor. Nejdříve aplikujte zelený odstín, který následně jemně vysajte ubrouskem a překryjte barvou odpovídající vaší pleti nebo o tón světlejší.

4. Blahodárná lázeň

Pyl se vznáší ve vzduchu a nepříznivě působí i na vaše tělo. Uvolňuje totiž svědění vyvolávající chemické látky antihistaminika. Škrábání po celý den se nemůžete vzdát a váš zánět je horší a horší. Přejete-li si vypadat méně jako rajče, uklidněte svou kůži šedesátiminutovou koupelí, do které nalijete šálek jedlé sody. Pokud spěcháte, vyzkoušejte kratší patnáctiminutovou alternativu s koloidními ovesnými vločkami. V okamžiku by se měla vaší pokožce vrátit přirozená barva!

5. Vodotěsný kosmetický kufřík

Oči pláčou celý den a poslední věc, kterou chcete, je moře černých slz, které ničí váš pracný ranní make-up. A tak přichází čas na zásobu voděodolné kosmetiky! Sáhněte po neroztékající tužce, stínu a řasence. Pokud pociťujete, že voděvzdorná řasenka nedělá dobře vašim řasám, má pro vás JOY skvělý tip: naneste jednu vrstvu obyčejné řasenky, nechte zaschnout a líčení očí zakončete její voděodolnou variantou!

Související články:

4 největší mýty o ženské depilaci
Beauty průzkum: Jaké nehty mají Češky?
Antioxidanty v kosmetice: Jak nám pomáhají?
sledujte nás na instagramu