4 největší mýty o ženské depilaci

4 největší mýty o ženské depilaci 4 největší mýty o ženské depilaci Ani sebehezčí šaty nebudou vypadat dobře, pokud nebudeme mít dokonale hladké a jemné nohy. O depilaci koluje spousta mýtů a polopravd, a my vám přinášíme 4 nejčastější.
4 největší mýty o ženské depilaci
{loadposition breadcrumb}

4 největší mýty o ženské depilaci

Ani sebehezčí šaty nebudou vypadat dobře, pokud nebudeme mít dokonale hladké a jemné nohy. O depilaci koluje spousta mýtů a polopravd, a my vám přinášíme 4 nejčastější.

Nejprve si ale musíme vysvětlit rozdíl mezi epilací a depilací, protože i když má obojí stejný cíl – mít hladkou pokožku bez chloupků –, jsou obě metody velmi rozdílné. Pokud mluvíme o depilaci, tak odstraňujeme chloupky pouze na povrchu (například holení, depilační krémy). Při epilaci vytrhneme chloupek i s kořínkem (například vosk).
1. Po holení žiletkou roste více chloupků
Toto je oblíbený mýtus všech odpůrců holení. Počet vlasových cibulek, ze kterých rostou chloupky, je neměnný. Ani kdybyste se holily dvakrát denně, nebude vám růst více chloupků. Pravda ale je, že chloupky jsou o něco silnější než po vytržení například voskem a může to působit dojmem, že je jich více.
2. Časté holení škodí pokožce
Toto opět není pravda. „Pokud používáme dostatečně ostré žiletky, nejlépe se třemi břity, a věnujeme po holení dostatečnou péči i pokožce, naše kůže netrpí. Holítka na jednorázové použití se hodí pouze na dovolenou. A není vhodné je používat více než čtyřikrát,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz. Rozhodně byste se měly vyvarovat holení pokožky pouze pod vodou. Vždy používejte speciální gely nebo pěnu na holení. Pěna je vhodnější pro lidi s mastnější pletí. Po depilaci ošetřete pokožku zklidňujícími krémy například s výtažkem aloe vera, výborný je také pantenol.
3. Po depilaci chloupky více zarůstají
Právě naopak. Chloupky po depilaci nezarůstají, protože žiletka je seřízne na povrchu pokožky, nemají tedy šanci dorůstat. Zarůstání víc hrozí při epilaci. Ale i tak si raději pořiďte speciální krémy po holení, které zabrání případnému zarůstání chloupků. Proti zarůstání pomáhá také častý peeling. Tip joyonline.cz na jaro: Dermacol Relaxační tělové mléko zanechá pokožku těla uvolněnou, příjemně vláčnou a dokonale čistou. Obsažený kokosový olej pokožku vyživuje a regeneruje. Sladká vůně ananasu s kokosem navodí příjemné pocity relaxace, probudí vaši představivost a přenese vás do tropického ráje. Doporučená cena: 99 Kč

_vyr_13694103_AROMA-RITUAL-Milk-karibsky-sen_8595003104173

4. Po depilaci můžeme hned jít na sluníčko
Po odstranění chloupků je důležité pokožku pořádně ošetřit, protože je citlivá a nemá svůj ochranný film. „Pokud se chystáte ven na sluníčko, namažte si nohy opalovacím krémem s vyšším faktorem, zamezíte tak vzniku nehezkých pigmentových skvrn. Vhodné je depilovat nohy ve večerních hodinách, kůže tak má šanci se přes noc zregenerovat,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz. Tip joyonline: BIODERMA Photoderm BRONZ Olej SPF 30 200 ml. Sprej s vysokou ochranou s faktorem SPF 30 na citlivou pleť, celé tělo i vlasy stimulující a prodlužující opálení pokožky. Jemně parfémovaný, voděodolný. Doporučená cena: 499 Kč

ImageHandler.ashx

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu