Hity jara a léta očima českých fashion blogerek

Hity jara a léta očima českých fashion blogerek Hity jara a léta očima českých fashion blogerek 22 českých módních blogerek nám prozradilo, jakými trendy bychom se letos měly nechat inspirovat. Svěřily se také, kde hledají ty nejžhavější novinky a co bude překvapením letošního léta.
Hity jara a léta očima českých fashion blogerek
{loadposition breadcrumb}

Hity jara a léta očima českých fashion blogerek

22 českých módních blogerek nám prozradilo, jakými trendy bychom se letos měly nechat inspirovat. Svěřily se také, kde hledají ty nejžhavější novinky a co bude překvapením letošního léta.

Co letos v létě bude nejvíce IN?
Největším překvapením letošního léta a velkým trendem, který už je postupně vidět v obchodech, budou sandále Birkenstock v různých barvách a printech. Navíc jsou velmi pohodlné, protože mají plochou platformu. Dále jsou to kombinace různých vzorů v jednom outfitu, a hlavně safari printy, což znamená, že léto bude ve znamení teplých barev plné zelené, žluté, oranžové a modré.
Z dalších trendů se módní blogerky shodly na květinových vzorech a potiscích, velkých áčkových sukních všech možných barev a potisků. Vládu převezmou jemné pastelové barvy, v nichž bude dominovat určitě pastelově růžová v odstínu cukrové vaty.
Jaké další trendy budou vévodit létu 2014?
Z dalších letošních hitů blogerky jmenovaly především sportovní oblečení, převážně síťované materiály, velké nápisy a čísla na dresech, které najdete v českých obchodech už od loňského roku a jsou velmi oblíbené i letos. Podle Michaely Štoudkové z blogu Bloges Robes bude největším módním překvapením léta třeba i „velký návrat špagetových ramínek u tílek a šatů“.
Kdo ovlivňuje nejvlivnější?
„Módní trendy a styl oblékání určuje do značné míry hrstka nejvlivnějších blogerů. U trendů, na kterých se většina dotázaných shodla, lze proto očekávat, že budou opravdu vládnout tomuto létu,“ dodává k výzkumu Kristýna Poliček z agentury Konektor Social, která výzkum provedla. A kdo ovlivňuje nejvlivnější české blogerky? „Mezi hlavními módními ikonami jmenovaly zpěvačku Rihannu, která udává trendy posledních pár let, dále pak modelku Caru Delevingne, která okouzlila svět svou bláznivou povahou a klučičím stylem oblékání. Za módní stálici je považovaná Olivia Palermo, jež se proslavila v americké reality show The City a její styl inspiruje tisíce dívek po celém světě.
Trendy se mění každou sezonu, ale jaký kus oblečení je opravdu ten, co nikdy nevyjde z módy?
Blogerky se jednoznačně shodly na tom, že ve skříni žádné ženy by neměl chybět kožený křivák/biker jacket a evergreenem v šatníku jsou dále boyfriend jeans, bílé a černé sako a nesmějí chybět ani jednoduché lesklé černé lodičky.
Investice do zmíněných kousků se podle blogerek jednoznačně vyplatí a jsou to opravdu must-have kousky.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu