3 triky, jak mít nohy jako topmodelky

3 triky, jak mít nohy jako topmodelky 3 triky, jak mít nohy jako topmodelky S jarem přichází čas na krátké sukýnky a otevřené boty. Po zimě byste ale neměly zapomenout dát své nohy do formy. Poradíme vám pár triků, se kterými budete mít do léta sexy nožky jako pravá bohyně.
3 triky, jak mít nohy jako topmodelky
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak mít nohy jako topmodelky

S jarem přichází čas na krátké sukýnky a otevřené boty. Po zimě byste ale neměly zapomenout dát své nohy do formy. Poradíme vám pár triků, se kterými budete mít do léta sexy nožky jako pravá bohyně.

Pedikúra je základ
A kde začít? Přece od podlahy, tedy od chodidel. Dobrá pedikúra je základ. Můžeme mít sebehezčí sandálky, ale nehezky upravené nohy celkový dojem velice kazí. Během podzimu a zimy dostávají nohy pořádně zabrat. „Celý den chodíme v uzavřených botách a v teplých ponožkách, takže kůže nemůže dýchat a snadněji popraská,“ říká Veronika Sajdoková z CCC. Dobrý tip na jemná a pěkná chodidla je domácí peeling. „Smíchejte mořskou sůl s olivovým olejem a naneste na chodidla, dobře promasírujte, smyjte a pak použijte pemzu, uvidíte, že nožky budou jako z alabastru. Nezapomeňte chodidla namazat krémem, skvělá je vazelína nebo kaštanový gel,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC. Samozřejmostí jsou také pečlivě upravené nehty. Tip Joyonline: Antistres koupelová sůl na nohy s vřídelní solí, levandulí a tea tree, MANUFAKTURA, cena: 165 Kč   

index
Dlouhodobá sladká depilace
K tomu, aby nohy vypadaly skvěle, je také musíte mít krásně hladké. Pokud vám chloupky rostou častěji, žiletku vyměňte za vosk. Vyzkoušejte například epilaci cukrovou pastou. Jedná se o jeden z nejšetrnějších způsobů epilace, při které se chloupky vytrhnou i s kořínky. Epilace cukrovou pastou je méně bolestivá než ta klasická. Chloupky pak také méně zarůstají a nohy vydrží hladké až 5 týdnů. Cukrová pasta je skvělou volbou, pokud jedete na delší dovolenou. Aby nohy byly krásně jemné, použijte dva dny po epilaci kvalitní peeling nebo lufu, zabráníte tím i případnému zarůstání chloupků. Pokud máte na nohou nehezké žilky, použijte punčochy ve spreji. Ty zakryjí drobné nedostatky pleti. Jsou ideální především v letním období, kdy je nošení klasických punčocháčů nepříjemné.

Strašák léta: celulitida
Jedním ze strašáků léta bývá pro ženy také celulitida. Té se asi úplně nezbavíte, ale můžete ji zmírnit. Pokud již celulitida vaše tělo ‚navštíví‘, nemazlete se s ní a co nejefektivněji ji vyprovoďte zase pryč. Vhodná strava pomůže pomerančové kůži předejít, vyhněte se potravinám, které pomáhají v těle zadržovat vodu, jako je sůl, smažené věci, káva, cukr nebo tvrdý alkohol. Do svého jídelníčku zařaďte naopak šťavnaté ovoce, mléčné produkty a celozrnné pečivo. Zapomeňte na ‚zázračné‘ krémy a gely, nejlepší je kromě zdravého jídelníčku také aktivní pohyb, kterým lze zbytečné hromadění tuku v podkoží zmírnit. Během cvičení se odplavují toxiny a snižuje se tím množství nevzhledných dolíčků. Pro odstranění nevzhledných dolíčků je nejlepší cvičení, které kombinuje fitness a silový trénink. Celulitidy se nezbavíte za pár týdnů. Jedná se o dlouhou cestu, proto by se mělo začít cvičit co nejdříve. Aby cvičení mělo na celulitidu efekt, zkuste cvičit v kompresních punčochách. Na začátku to možná bude nezvyk, ale za chvilku jako byste o nich nevěděly. Cvičení také doplňujte účinnými lymfatickými masážemi. Přednost dávejte ale ruční masáží před strojovou.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku