4 tipy, jak zvládnout společné bydlení

4 tipy, jak zvládnout společné bydlení 4 tipy, jak zvládnout společné bydlení Nelze odhadnout přesný čas, kdy spolu začít bydlet. Každému to vyhovuje jinak. Rozhodně se nejedná o snadný krok, který by s vaším vztahem nic neudělal. Jak to udělat, abyste spolu byli spokojení těsně před i po sestěhování a nelezli si na nervy? Podívejte se na čtyři tipy.
4 tipy, jak zvládnout společné bydlení
{loadposition breadcrumb}

4 tipy, jak zvládnout společné bydlení

Nelze odhadnout přesný čas, kdy spolu začít bydlet. Každému to vyhovuje jinak. Rozhodně se nejedná o snadný krok, který by s vaším vztahem nic neudělal. Jak to udělat, abyste spolu byli spokojení těsně před i po sestěhování a nelezli si na nervy? Podívejte se na čtyři tipy.

1. Výběr nábytku

Základem báječného soužití jsou kompromisy. Ty obvykle začínají při výběru nábytku. Pokud se opravdu nedokážete dohodnout, zkuste si rozdělit role. Vy například vyberete veškeré skříně a komody a váš partner se k tomu pokusí doladit stolky, postel nebo třeba pohovku. Rozhodně ho z vybírání úplně nevyřazujte, mohl by si připadat odstrčený a přišlo by mu, že si byt zařizujete sama pro sebe, a ne pro vás oba.

2. Jak se nezabít u sestavování nábytku

V momentě, kdy na vás přítel křičí, že opravdu nechtěl hřebík, ale šroubek, neztrácejte hlavu. Na chvilku odejděte opodál a tam si tiše zanadávejte. Potom popadněte šroubek a snažte se být nápomocná. Můžete si z celé situace začít dělat legraci, abyste ji odlehčila, což se bude při čtení nepochopitelných návodů zajisté hodit.

3. Občas napočítejte do deseti

Byt je zařízený a vy jste se nastěhovali. Týden nebo měsíc je vše dobré. Pak si začnete všímat všech partnerových zlozvyků a návyků. Pohazuje po bytě ponožky, nedává dolů prkýnko a ráno tříská dveřmi. Nejdřív si s ním promluvte v klidu o tom, co vás štve. Pokud se začne rozčilovat, napočítejte v klidu do deseti a pak zase k nule a zkuste mu to vysvětlit znovu. Pořád nic? Zvolte taktiku: Ty jsi pohodil ponožku, nic se neděje. Když mu to přestanete zakazovat, časem ho to přestane bavit a navykne si na váš čistotný systém.

4. Předcházejte stereotypu

Tím, že spolu bydlíte, se může lehce stát, že už nikam nechodíte. To je ovšem chyba! Stále vyrážejte na nejrůznější akce, choďte do kina a podnikejte výlety. Nezavírejte se doma s tím, že se vám vlastně nikam nechce. Zbytečně se tím otrávíte a váš život vám časem bude připadat jednotvárný – a to by byla škoda. Dál pečujte o svůj vztah a snažte se ho neustále ozvláštňovat.

sledujte nás na instagramu