Beauty fakta: Existuje dokonalý úsměv?

Beauty fakta: Existuje dokonalý úsměv? Beauty fakta: Existuje dokonalý úsměv? Každá z nás by ho chtěla mít, existuje ale vůbec? Jak si vlastně představujete dokonalý úsměv? Bílé zářící zuby jako perličky, ani velké, ani malé, rovné a jeden stejný jako druhý? Nebo máte jiný názor? Pravdou ale je, že jiný kraj, jiný názor na dokonalý úsměv.
Beauty fakta: Existuje dokonalý úsměv?
{loadposition breadcrumb}

Beauty fakta: Existuje dokonalý úsměv?

Každá z nás by ho chtěla mít, existuje ale vůbec? Jak si vlastně představujete dokonalý úsměv? Bílé zářící zuby jako perličky, ani velké, ani malé, rovné a jeden stejný jako druhý? Nebo máte jiný názor? Pravdou ale je, že jiný kraj, jiný názor na dokonalý úsměv.

Jistě znáte pojem americký úsměv. Ten je v obecném měřítku něco jako synonymum úsměvu dokonalého. Právě ony perfektně bílé, pravidelné a rovné zuby s decentně vykukující dásní jsou tím dokonalým ideálem. Stačí ale sáhnout prstem na mapě o pár centimetrů dál, a představa krásného úsměvu je zcela odlišná.

Například některé africké kmeny považují za znak ideálního úsměvu, ale i krásy celkově, výraznou mezeru mezi předními zuby. Některé ženy dokonce po svých zubařích požadují umělé vytvoření takové mezery, a to i přes to, že se jejich vlastní zuby budou muset notně zbrousit. V jiných domorodých kmenech zase považují za ideál krásy tvar zubů do špiček. A ač se nám to může zdát jakkoli nesmyslné, hlavně u mužů je takové zabroušení všech zubů jedním ze znaků mužnosti. Nemusíme ale chodit tak daleko. I v Evropě se najdou rozdílné ideály. Třeba ve Francii je znakem dokonalého úsměvu lehký předkus tzv. do podoby bobra. Zdá se vám to jako vtip? Nenechte se ale mýlit, zuby se tam do takového tvaru opravdu cíleně rovnají.

„Klientky po mně často chtějí vytvořit opravdu dokonalý hollywoodský úsměv. Skvělá symetrie, tvar a přílišná bělost zubů ale nebudou nikdy působit přirozeně. Pro mě je dokonalý úsměv takový, který působí přirozeně a na němž není patrný žádný rušivý element. V každém případě je estetika vždy na druhém místě, základem jsou zdravé zuby a dásně,“ vysvětluje MDDr. Václav Manhart z Dentální kliniky Jan Stuchlík.

V případě, že nejste spokojena se svým chrupem, nebojte se zeptat svého zubaře, jak by bylo možné ho vylepšit. Existuje řada možností od ortodontického řešení až po estetické fazety, kdy se vlastně na vaše zuby ‚nalepí‘ jejich nová a vylepšená svrchní vrstva či zcela nové korunky. Ve všech případech se snažte o zuby pečlivě starat, jelikož zdraví zubů je poklad, který může najít každý z nás. Stačí se jen trochu snažit.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu