3 triky, jak být fit a sexy i po dlouhém letu

3 triky, jak být fit a sexy i po dlouhém letu 3 triky, jak být fit a sexy i po dlouhém letu Blíží se čas dovolených a cestování, a jak je známo, letadlo je pro mnohé z nás nejpřijatelnějším prostředkem pro přesouvání se na pláž či do vysněného města. Pokud jste úspěšně překonali aviafobii a létáte rádi, pak vás však možná začal děsit vliv tohoto způsobu transportu na vaši pleť.
3 triky, jak být fit a sexy i po dlouhém letu
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak být fit a sexy po dlouhém letu

Blíží se čas dovolených a cestování, a jak je známo, letadlo je pro mnohé z nás nejpřijatelnějším prostředkem pro přesouvání se na pláž či do vysněného města. Pokud jste úspěšně překonali aviafobii a létáte rádi, pak vás však možná začal děsit vliv tohoto způsobu transportu na vaši pleť.

Vlhkost vzduchu v kabině letadla je totiž pouhých 8 %. Pro srovnání: trpí-li vaše pokožka už v klimatizované kanceláři, jejíž ovzduší obvykle skýtá 20% vlhkost, v letadle si zřejmě připadáte obzvlášť nepříjemně vysušená. „S vhodnou péčí začněte už před odletem. Dbejte na důsledné dodržování pitného režimu a z nabídky vybírejte především bylinkové a zelené čaje, neperlivou vodu či ovocné šťávy. Do jídelníčku zařaďte maximum ovoce a zeleniny, čímž napumpujete svůj organismus vitaminy, které zužitkuje i vaše pokožka,“ radí Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz.
Vyhněte se make-upu a pudru
Zatímco budete ukládat do svého zavazadla ty nejkrásnější prázdninové šatičky, naneste na vyčištěnou pleť kvalitní hydratační pleťovou masku. Zapomeňte na make-up nebo pudr, který vysušuje pokožku. Naličte si jen řasy a ošetřete rty balzámem. Nezatížená pokožka bude moci lépe dýchat i vstřebávat další péči,“ doporučuje Iveta Slavíková z Krasa.cz. Do letadla si nezapomeňte vzít i menší balení kvalitního hydratačního krému, tyčinku na rty, dezinfekční gel na ruce a krém na ruce.
Svoji pokožku hydratujte také pitným režimem: „V letadle hodně pijte, nebojte se do sebe nalít každou hodinu kelímek neperlivé vody. Naopak ignorujte nabídky štědrých letušek v oblasti kávy, čaje a alkoholu, ty zadržují v těle vodu, ale pokožku tak paradoxně vysušují.“
Nezapomeňte se protahovat
„Malý prostor a nemožnost se i dlouhé hodiny protáhnout působí také na nohy, které mají tendenci bolet, těžknout, otékat. Neseďte se zkříženýma nohama, občas vstaňte a projděte se, není-li to možné, protáhněte si končetiny alespoň vsedě. Po vstupu na palubu se zujte a boty si znovu natáhněte až ve chvíli, kdy budete muset opět stát na vlastních nohou.“ Ještě doma si chodidla namasírujte krémem proti otokům nebo chladivým krémem na nohy.
Cokoli si však chcete brát do letadla, kupujte raději v menším balení. Všechny nápoje, ale i krémy, parfémy, pleťové vody, gely, oleje či spreje jsou totiž v celní zóně považovány za tekutiny, na které se z bezpečnostních důvodů vztahují přísná pravidla. Musí být v balení do maximálního objemu 100 ml a všechny nádobky této velikosti je nutné umístit do jednoho průhledného uzavíratelného plastového sáčku o maximálním obsahu jeden litr, o který můžete požádat na letišti,“ varuje Iveta Slavíková.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu