3 triky, jak si užívat sluníčka a nespálit se

3 triky, jak si užívat sluníčka a nespálit se 3 triky, jak si užívat sluníčka a nespálit se Každý ví, že se má mazat opalovacím krémem, ale je důležité vědět, jaký ochranný faktor je pro nás nejlepší, jakou kosmetiku používat a jak o pokožku správně pečovat. Přinášíme vám praktické letní tipy, jak se správně starat o pleť v letních měsících.
3 triky, jak si užívat sluníčka a nespálit se
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak si užívat sluníčka a nespálit se

Každý ví, že se má mazat opalovacím krémem, ale je důležité vědět, jaký ochranný faktor je pro nás nejlepší, jakou kosmetiku používat a jak o pokožku správně pečovat. Přinášíme vám praktické letní tipy, jak se správně starat o pleť v letních měsících.

Nechtěné vrásky
Chránit před slunečními paprsky byste měla nejen své tělo, ale i tvář, pokud nechcete ve čtyřiceti letech vypadat na šedesát. Opalovací krémy si nechte na tělo a na obličej používejte krémy určené pouze na tvář. Existují speciální ochranné a hydratační opalovací krémy na obličej. Koupit si také můžete hydratační krém s vysokou UVA a UVB ochranou. Mějte u sebe vždy i tyčinku na rty. Krémy používejte, i pokud je pod mrakem, sluneční paprsky totiž mohou škodit i přes zamračenou oblohu. Nemáte-li krém, použijte make-up nebo pudr se sluneční ochranou. Důležité je také nosit kvalitní sluneční brýle. Náš tip: Nechcete-li utrácet za drahé brýle, a přesto chcete být před sluníčkem dobře chráněná, kupte si levnější brýle a pak si u optika nechte vyměnit skla za ta s kvalitnějším UV faktorem. Výměna přijde cca na 400 korun.
Nanášet s předstihem
Jedete-li v autě nebo autobuse, nezapomínejte, že sluneční paprsky škodí i přes zavřené okno. Voděodolné opalovací krémy jsou velmi praktické, protože vás chrání při pobytu ve vodě. Ale po osušení je potřeba se natřít znova, především v časnějších odpoledních hodinách. „Pokud jste u moře, tak by ochranný faktor neměl být nikdy menší než 15, i když patříte k jedincům s tmavou pokožkou. Krém si nanášejte minimálně 20 minut před sluněním, aby měl dostatek času se vstřebat. Nanesení krému věnujte pečlivou pozornost, celé tělo byste si měla mazat minimálně 10 minut,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z internetového obchodu Krasa.cz. Nezapomínejte na ušní boltce, kolena, předloktí, prsty u nohou.
Jedna vrstva nestačí
Pokud nejdete do vody, tak byste měla krém obnovovat zhruba každé dvě hodiny. Kvůli potu totiž ztrácí po určité době svoji účinnost. Na přímém sluníčku používejte na pleť faktor minimálně 50, nebo si zahráváte s předčasným stárnutím pleti. „Dobrým doplňkem při slunění je také konzumace beta-karotenu. Nechrání vás před spálením, ale připraví pokožku na slunění, prodlouží opálení a pomáhá ochránit proti působení volných radikálů, tomu napomáhá také konzumace rajčat,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz.

Náš tip: Opravdu je třeba nepodcenit prevenci….opravdu si chceme užít sluníčka….ALE opravdu je třeba se chránit a opravdu není jedno, jakým přípravkem to bude! ANTHELIOS od La Roche Posay - celosvětově jedna z nejvíce doporučovaných a prodávaných řad na ochranu před UV zářením, má jako jediná garanci 21 klinických studií a její účinnost jste si snad měli možnost již všichni ,,ověřit,, i na vlastní pokožce.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu