5 míst, na kterých vám bude líto jít večer spát

5 míst, na kterých vám bude líto jít večer spát 5 míst, na kterých vám bude líto jít večer spát Cestovat se nemusí jen za sluníčkem, nákupy nebo pamětihodnostmi. Představujeme vám destinace, kde je noc jedna dlouhá nekonečná party, a pokud vás baví protančit se až k ránu na nezapomenutelných místech, neměli byste na nich chybět.
5 míst, na kterých vám bude líto jít večer spát
{loadposition breadcrumb}

5 míst, na kterých vám bude líto jít večer spát

Cestovat se nemusí jen za sluníčkem, nákupy nebo pamětihodnostmi. Představujeme vám destinace, kde je noc jedna dlouhá nekonečná party, a pokud vás baví protančit se až k ránu na nezapomenutelných místech, neměli byste na nich chybět.

1) Evissia – hlavní město ostrova Ibiza je synonymem pro party life. V 80. letech se na ostrov začali stahovat hippies a proměnili Ibizu v místo s aurou radosti, nespoutanosti a nekonečných večírků. Tuto image si Ibiza bezkonkurenčně udržuje dodnes – přes den tančete na pláži, u bazénů nebo na party lodích, vpodvečer pokračujte v klubech na plážových promenádách a po půlnoci, kdy tyto podniky zavírají, to rozjeďte v některém z proslulých klubů jako Pacha, Amnesia nebo Ushuaia. Na Ibize máte jedinečnou možnost slyšet nejslavnější světové DJs během jediného týdne, ale na odpočinek určitě zapomeňte.2) Novalja – malebná chorvatská Novalja je ideálním cílem dovolené pro ty, kteří chtějí slavit, bavit se a užívat si života. Romantici ocení starý přístav s promenádou plnou krámků a restaurací, příznivci taneční hudby čtyři kilometry vzdálenou pláž Zrće. Oblázková pláž s průzračnou vodou a vyhlášenými open-air kluby Papaya a Aquarius naláká v letní sezoně tisíce milovníků slunce a zábavy. 3) Amsterdam – nemá sice žádný typický městský symbol jako Paříž nebo New York, ale zato má nezaměnitelnou liberální atmosféru. V Amsterdamu je totiž dovoleno to, co je jinde zakázáno. A ať jste kdokoli a chcete zde dělat (v rámci zákona) cokoli, bude vám to tolerováno. V žádném jiném městě nepotkáte tolik odlišných lidí s tak různorodými zájmy. Na své si tu přijdou decentní milovníci umění a architektury, pohodáři vyhledávající coffee shopy i ti, komu srdce bije v rytmu taneční hudby. Právě z Nizozemska totiž pochází nejpopulárnější housová akce Sensation White a taky mnoho známých DJs.4) Berlín – na první pohled možná nenaplní vaše představy o turisticky přitažlivé destinaci, ale co mu chybí na romantických starých stavbách, to dožene moderní architekturou a uvolněným duchem města. Východní Berlín se po pádu berlínské zdi stal domovem umělců, bohémů, studentů a vyznavačů alternativního stylu života, a to se projevuje na tváři města i na způsobu, jakým se v něm žije. Nejlépe do něj proniknete v malých kavárnách, galeriích nebo na uměleckých workshopech v kulturním centru vybudovaném z bývalého squatu Tacheles. A pokud zatoužíte po klasické klubové zábavě, máte taky z čeho vybírat. Televize CNN označila Berlín za druhé nejvíce „party město“ hned po Ibize. O kvalitní večerní program se vám postarají v klubech Berghain, Ritter Butzke nebo Watergate. 5) Barcelona – v Barceloně se o půlnoci večeří, do rána tančí a do poledne spí. Dělají to tak místní i turisté. Největší výhodou Barcelony je to, že se v ní snoubí duch velkého města s atmosférou přímořského letoviska. Po obdivování architektonických skvostů od Gaudího, Picassa a Miróa si můžete uchozené nohy svlažit v moři, nachytat odpolední bronz na pláži, večer jít rozproudit adrenalin na utkání FC Barcelona, navečeřet se na nejrušnější ulici města Las Ramblas a vyrazit do nejznámějších klubů Razzmatazz, BeCool nebo Sala Apolo.

sledujte nás na instagramu