5 důvodů, proč milovat on-line shopping

5 důvodů, proč milovat on-line shopping 5 důvodů, proč milovat on-line shopping Obavy z virtuálních nákupů byly donedávna častým důvodem k tomu, abychom nenakupovali zboží z e-shopů. Co když mi halenka velikosti M nebude sedět? A co když zboží ve skutečnosti nebude vypadat tak dobře jako na fotce v e-shopu? Tyto a další otázky si možná pokládáte pokaždé, když si prohlížíte zboží na internetu. My vám na ně dáme odpověď.
5 důvodů, proč milovat on-line shopping
{loadposition breadcrumb}

5 důvodů, proč milovat on-line shopping

Obavy z virtuálních nákupů byly donedávna častým důvodem k tomu, abychom nenakupovali zboží z e-shopů. Co když mi halenka velikosti M nebude sedět? A co když zboží ve skutečnosti nebude vypadat tak dobře jako na fotce v e-shopu? Tyto a další otázky si možná pokládáte pokaždé, když si prohlížíte zboží na internetu. My vám na ně dáme odpověď.

1.    Ušetříte čas a platit lze odkudkoli
Nejsilnějším argumentem pro to, abyste se nebála nakupovat přes internet, je časová úspora. Kolikrát jste již litovala, že jste strávila pomalu celý den v nákupním centru a nic jste si nevybrala? Doma se vám ale tohle stát nemůže. Vybírat a objednávat svoje oblíbené prádlo nebo doplňky do bytu můžete třeba z kanceláře, kavárny, čekárny anebo z parku. Nemusíte chodit za obchodem, on přijde za vámi.
2.    Platíte až po vyzkoušení zboží
Do teď jste si možná mohla myslet, že se ve všech e-shopech platí ještě před tím, než máte možnost se na objednané zboží podívat. Jenže je jiná doba a přichází k nám trend ze západní Evropy – platíte až po otevření balíčku. Existují i platební metody, které vám umožní zaplatit až během 14 dní po doručení zboží anebo ho zdarma vrátit. Zkrátka si zboží prohlédnete a vyzkoušíte ještě před zaplacením. Nejvíc to oceníte asi při nákupu oblečení. Metodu pozdějšího zaplacení představuje například služba Twisto.cz, která je zavedená již u řady českých e-shopů s oblečením, bytovými doplňky a dalším zbožím.
3.    Nakoupíte levněji
Výhodou virtuálních obchodů je fakt, že nemusí platit za obchodní prostory na frekventovaných místech, nezaměstnávají prodavačku za pultem a často ani neplatí svoje vlastní sklady. Díky tomu mohou nabízet zboží za přijatelnější ceny. Zkuste si porovnat například značkové oblečení, které na internetu často koupíte za zlomek ceny oproti kamenným obchodům.
4.    Široký sortiment zboží na jednom místě
Nemusíte bloudit od regálu k regálu, stačí rolovat myší internetovou stránku, a prohlédnete si takové kvantum zboží, na které byste v běžném obchodě nikdy nenarazila. E-shopy zároveň nejsou omezeny prostorem ani počtem věšáků. Otvírají se vám tak nevídané možnosti, jak najít kuriózní věci anebo inspiraci při hledání vhodného dárku pro partnera. A navíc, většinou ani nekupujete zajíce v pytli, protože zboží hodnotili již zákazníci před vámi.
5.    Uživatelské recenze a hodnocení
Uživatelskými recenzemi získává nakupování přes internet úplně nový rozměr. Díky hodnocení v diskusích, recenzím a známkování produktů si budete moct udělat poměrně přesnou představu o tom, co kupujete a od koho nakupujete. Nebo alespoň budete vědět, co si o zboží či e-shopu myslí ostatní. Prodavačka v kamenném obchodě vám zboží vždycky vychválí, ale ti, co hodnotí na internetu, většinou nelžou.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech