3 tipy, jak se dostat do módního zákulisí

3 tipy, jak se dostat do módního zákulisí 3 tipy, jak se dostat do módního zákulisí Zajímáte se o módu, chcete poznat známé osobnosti oděvního průmyslu, nebo se dokonce stát jednou z jeho tváří, ale nevíte, jak na to? Vyzkoušejte jeden z našich tipů:
3 tipy, jak se dostat do módního zákulisí
{loadposition breadcrumb}

3 tipy, jak se dostat do módního zákulisí

Zajímáte se o módu, chcete poznat známé osobnosti oděvního průmyslu, nebo se dokonce stát jednou z jeho tváří, ale nevíte, jak na to? Vyzkoušejte jeden z našich tipů:

1.    Povolání modelky nemusí být nedostupné. Mnoho obchodních řetězců, ale i regionálních obchodů či agentur pořádá menší módní přehlídky, na kterých se uplatní i studenti a studentky bez ideálních proporcí, jako je předepsaná výška a váha. Hosty těchto přehlídek nezřídka bývají i VIP osobnosti ze světa módy. Je jen na vás, zda se seznámíte a díky novým kontaktům se dostanete i k dalším informacím.


2.    Zúčastněte se kreativní soutěže. Velké firmy se často orientují ve svých eventech na mladé a tvořivé osoby. Díky tomu má každý účastník či finalista možnost okusit na vlastní kůži, jak svět módy funguje. Jednou z takových příležitostí může být třeba druhý ročník projektu Hamé sweet fashion pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol z Česka i Slovenska. Úkolem studentů je navrhnout modely, které připomínají (ať již svým tvarem, barvou či příchutí) ovoce, nebo sladké plody přímo obsahují. Zaslané návrhy posoudí odborná porota a vybere z nich účastníky, kteří postoupí do finále. Předsedkyní poroty je známá česká oděvní designérka Liběna Rochová. Vítěz si odnese 50 tisíc korun. Více informací o soutěži naleznete na www.sladkanerest.cz.


3.    Zúčastněte se vyhlášené soutěže o VIP vstup na módní show.  Event agentury pořádající přehlídky často v rámci public relations a osvěty připraví řadu soutěží o VIP vstupy na akce. Jejich součástí bývá seznámení s osobnostmi. Zkuste si nějakou takovou soutěž najít a zapojit se. 

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku
sledujte nás na instagramu