9× vztahy v budoucnosti aneb co nás čeká

9× vztahy v budoucnosti aneb co nás čeká 9× vztahy v budoucnosti aneb co nás čeká Bydlení v oddělených bytech, návštěvy párové terapie a větší pravděpodobnost rozvodu – co pro nás skrývá budoucnost vztahů? Představujeme vám nejnovější výsledky posledních výzkumů.
9× vztahy v budoucnosti aneb co nás čeká
{loadposition breadcrumb}

9× vztahy v budoucnosti aneb co nás čeká

Bydlení v oddělených bytech, návštěvy párové terapie a větší pravděpodobnost rozvodu – co pro nás skrývá budoucnost vztahů? Představujeme vám nejnovější výsledky posledních výzkumů.

1. Vztah vs. seberealizace
Konflikt mezi potřebou stabilního vztahu a dosahováním individuálních cílů stále poroste.
2. Od vztahů z nutnosti k  „zážitkovému“ manželství
Vztahy a manželství byly původně založeny na potřebě přežít, kdy byl sdílený život provozován především pro budoucí ochranu. To se nyní výrazně proměnilo s tím, že žijeme čím dál nezávislější životy. Tento trend bude v budoucnu pokračovat.
3. Od životních partnerů k dočasným společníkům
Namísto jednoho vztahu na celý život budou vztahy v budoucnosti vystřídány více vážnými, exkluzivními vztahy.
4. Kvalita vztahů je čím dál důležitější
Nehledě na trend seberealizace bude kvalita pouta ve vztahu více a více důležitá.
5. Zmizí klišé ohledně věku nezadaných
V porovnání se současnými 20–30letými singles se budou nezadaní v budoucnosti vyskytovat ve všech věkových skupinách, protože lidé budou nezadaní v různých fázích svého života.
6. Změna sociálních podmínek = lepší životní zkušenost
Spolu s nárůstem životních očekávání lidé čím dál více upřednostňují rozmanitost v rámci životních stylů. To znamená, že si více lidí bude užívat fáze, kdy jejich životní styl není závislý na protějšku.
7. Nárůst párové terapie
Spolu s rostoucími požadavky a komplexicitou budoucích vztahů poroste i počet párů vyhledávajících odbornou pomoc psychologů a terapeutů.
8. Seznamování on-line se bude stále rozrůstat
Tabu ohledně seznámení přes internet se bude stále zmenšovat, čímž bude akceptováno jako regulérní způsob hledání protějšku, stejně jako jiné, „tradiční“ způsoby seznamování.
9. Nárůst specifických požadavků na partnera
Specifika, kterými lidé určují, jak má jejich protějšek vypadat, budou narůstat spolu s podrobným seznamem požadavků na toho druhého. Takový seznam je již dnes využíván mnoha seznamkami, které se zaměřují na hledání lidí, co se k sobě co nejvíce hodí.
Joyonline info: Nejnovější studie eDarlingu zjistila vývoj některých trendů: přestože stále převažuje touha najít Toho pravého či Tu pravou, pouze 28 % z 370 nezadaných věří v jeden vztah na celý život.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku
sledujte nás na instagramu