7 tipů, jak bleskově načerpat energii

7 tipů, jak bleskově načerpat energii 7 tipů, jak bleskově načerpat energii Rychlé kafe, čokoláda nebo coca-cola. Všechny tyhle pomůcky na rychlé doplnění energie zná určitě většina z nás. Jak ale nabrat energii čistě přírodní cestou? Poradíme vám!
7 tipů, jak bleskově načerpat energii
{loadposition breadcrumb}

7 tipů, jak bleskově načerpat energii

Rychlé kafe, čokoláda nebo coca-cola. Všechny tyhle pomůcky na rychlé doplnění energie zná určitě většina z nás. Jak ale nabrat energii čistě přírodní cestou? Poradíme vám!

Guarana
Určitě jste již slyšeli o brazilské guaraně – zázračném keři, který pochází z tropických deštných lesů Amazonie. Obsahuje kofein, ale nepřekyseluje žaludek jako káva. Guarana z Brazílie snižuje únavu, bolest při menstruaci a také zrychluje metabolismus, a tím podporuje hubnutí. Další výhodou guarany je to, že není návyková. Brazilskou guaranu seženete v obchodech se zdravou výživou, ale pozor při výběru! Měla by obsahovat pomletá semena guarany, právě v semenech jsou zachované všechny účinné látky, proto pozorně čtěte etikety.
Zelená káva
A pokud chcete pít kávu, ale bojíte se nepříznivých účinků kofeinu, můžete nahradit praženou kávu zdravějšími alternativami. Jmenujme například zelenou kávu s kardamomem, která díky svému výjimečnému složení pomáhá při trávení. Nalezneme v ní nepražená zrna kávy arabika, čekanku lékařskou a kardamom. Tato trojkombinace v sobě obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek a stává se tak pomocníkem nejen pro spalování tuků, ale také pro dodání energie, pro regulaci hladiny cukru v krvi a také funguje jako antioxidant. Zelená káva neobsahuje lepek a kofein a má všechny předpoklady k tomu, aby se stala součástí zdravé výživy moderního člověka.
Šetřete se
Energii však můžeme nabrat i starými osvědčenými způsoby. V prvé řadě si musíme uvědomit, že pokud jsme neustále ve stresu, nic nestíháme, odkládáme věci na poslední chvíli, přistupujeme ke svému tělu a zdraví nezodpovědně. Pokud neumíme zpomalit, budeme se cítit neustále unavení a žádná zázračná tableta nám nepomůže. Nejdůležitější je pozitivní přístup ve všech situacích. Protože patřičný nadhled a úsměv na tváři funguje nejlépe.
Jak načerpat energii?
1.    Pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu – procházky vám pročistí hlavu a spálíte kalorie.
2.    Dodržujte doporučovaných osm hodin spánku – vyhnete se kruhům pod očima.
3.    Vyhýbejte se ponocování – snažte se jít spát před půlnocí, do půlnoci je spánek nejzdravější.
4.    Hýbejte se – cvičením zhubnete a připravíte se do plavek na léto. Právě pravidelné cvičení je zárukou energie po celý den.
5.    Pijte dostatečné množství tekutin – minimálně dva litry denně, ale vyhýbejte se slazeným nápojům.
6.    Jezte vyváženou stravu – hodně ovoce a zeleniny a nezatěžujte organismus těžkými smaženými jídly.
7.    Pravidelně větrejte – čerstvý vzduch vám udělá dobře.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech