4 knížky, které stojí za přečtení

4 knížky, které stojí za přečtení 4 knížky, které stojí za přečtení V době letních dovolených jsou ideálními společníky nejen přítel a kamarádky, ale také kvalitní knížky. Které vzít s sebou na chatu nebo na pláž? Podívejte se na čtyři knižní tipy.
4 knížky, které stojí za přečtení
{loadposition breadcrumb}

4 knížky, které stojí za přečtení

V době letních dovolených jsou ideálními společníky nejen přítel a kamarádky, ale také kvalitní knížky. Které vzít s sebou na chatu nebo na pláž? Podívejte se na čtyři knižní tipy.

1. Jonas Jonasson – Analfabetka, která uměla počítat

Autor bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, přichází s novou knihou. Příběh je o dívce jménem Nombeko, která se od pěti let živí vynášením latrín na předměstí Johannesburgu a v deseti letech ztratila rodiče. Vše nasvědčuje tomu, že prožije nezajímavý a nudný život. Nombeko se však lehce nevzdává, díky osudu a talentu se dostane až do mezinárodní politiky a také potká dva identické bratry. Sledujeme dobrodružství mladé dívky, kde se to zvraty a překvapením jenom hemží.

2. John Green – Hvězdy nám nepřály

Velmi zajímavý příběh o šestnáctileté Hazel, která onemocní rakovinou. Kvůli tomu se sbližuje s Augustem, jenž nemoc úspěšně porazil. Zjistí, že si dokonale rozumějí a skvěle se doplňují, spojuje je nejen Hazelina nemoc. Nebojte se, že byste celou dobu brečeli. Příběh je napsán s určitým humorem a sarkasmem, takže i když je smutný, dokáže být i veselý.

3. Fredrik Backman – Muž jménem Ove

Ove řídí saab a je mu padesát devět let. Dříve byl v čele družstva vlastníků, ale před pár lety ho vystřídali, což byl největší převrat v jeho dosavadním životě. Rozhodl se být samozvaným strážcem pořádku, a díky tomu, že se do vedlejší domku přistěhují noví sousedé, změní se jeho poklidný život v sérii neuvěřitelných příhod a neočekávaných událostí. Co všechno Ove zažívá a co lidi v jeho okolí? Odpověď najdete v zábavném čtení.

4. Christina Laurenová – Božský hráč

Završením trilogie plné sexu a sprostých slov je Božský hráč. Předcházely knihy Božský bastard a Božský cizinec. Hlavní postavou je Hanna, jejíž bratr na ni neustále apeluje, ať se s někým konečně seznámí, že vůbec nežije společensky. Na scénu přichází přítel jejího bratra, dokonalý krasavec a investor Will. Původně ho opatrování kamarádovy mladší sestry nezajímá, až do jedné osudné noci…

Související články:

5 tipů, jak najít ty pravé plavky pro vaši postavu
Opalovací krémy, které nesmí chybět v plážové tašce
3 tipy, jak si v letních dnech udržet energii?