3 triky pro skvělou domácí pedikúru

3 triky pro skvělou domácí pedikúru 3 triky pro skvělou domácí pedikúru Po dlouhé zimě a deštivém jaru nastává doba, kdy přichází čas odhalit chodidla. Přinášíme vám několik jednoduchých triků, díky kterým budete mít nožky jak z alabastru a v nových botách přímo zazáříte.
3 triky pro skvělou domácí pedikúru
{loadposition breadcrumb}

3 triky pro skvělou domácí pedikúru

Po dlouhé zimě a deštivém jaru nastává doba, kdy přichází čas odhalit chodidla. Přinášíme vám několik jednoduchých triků, díky kterým budete mít nožky jak z alabastru a v nových botách přímo zazáříte.
Co se bude nosit? „Tuto sezonu jsou moderní hlavně sandálky všeho druhu – jednoduché kožené nebo ty s antickými motivy,“ říká Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty, která na letošní léto připravila novou kolekci moderních sandálků. „Nezapomeňte si tedy ještě před premiérou nového páru letních bot udělat dobrou pedikúru,“ dodává. Pro krásné nožky nemusíte chodit daleko, někdy stačí zajít pouze do koupelny a s našimi praktickými radami můžete mít za chvilku pedikúru jako ze salonu. Co budete k domácí pedikůře potřebovat? Nejprve nohám dopřejte lázeň s horkou vodou, která připraví pokožku na další ošetření. Koupel by měla trvat 10–15 minut. Zkuste si do vody kromě koupelové soli přidat také pár kapek citronu, který pomáhá změkčovat kůži. Poté nohy důkladně osušte i mezi prsty, abyste snížili riziko vzniku plísní. Následně můžete začít s obrušováním zrohovatělé kůže. Ideální je na to pemza, případně skleněný pilník, který má tu výhodu, že je jemnější a dá se snadno omývat. Nejvíce pozornosti věnujte patám, které jsou namáhány chůzí a dochází zde k častému zrohovatění kůže. Během domácí pedikúry se raději vyvarujte používání „seřezávače“, žiletky nebo břitvy. Nešetrným použitím těchto pomůcek si můžete spíše ublížit než pomoci. Po úpravě pemzou nebo pilníkem můžeme nohy dobrousit ještě peelingem. Bohatě vám k tomu postačí i ten tělový. Jak na sexy nátěr na nehty? U pedikúry nesmíme zapomínat ani na nehty, které by měly být vždy pečlivě upravené. Pokud na nich máte starý lak, nejprve ho důkladně odlakujte. Ke stříhání je důležité použít kvalitní nůžky nebo speciální kleštičky určené přímo na pedikúru. „Nehty zásadně zastřiháváme rovně, aby bolestivě nezarůstaly. Proti zarůstání je také dobré kupovat si vždy správnou velikost bot. „Pokud nás obuv tlačí, nemůžou nehty správně růst a mají tendence zarůstat,“ vysvětluje Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty. Malíček se nestříhá, stačí pouze použít pilník. Poté co nehty ostříháte, je lehce zapilujte, předejdete tak nepříjemnému třepení. Na závěr domácí pedikúry nezapomeňte na mastný krém, kterým dodáte pokožce finální péči. Aby nohy zůstaly krásně měkké, zkuste si je před spaním namasírovat olivovým olejem a vzít si na noc ponožky. Ráno budete svědky zázraku. Pokud olivovou terapii použijete alespoň dvakrát týdně, zapomenete, co to znamená ztvrdlá pokožka na nohou.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu