4 osvěžující nápoje na léto!

4 osvěžující nápoje na léto! 4 osvěžující nápoje na léto! Ať už se z horka roztékáte doma, nebo organizujete garden party, potřebujete nějaké osvěžující pití, které vám dodá energii a zároveň vám bude chutnat. Přinášíme čtyři tipy na drinky, které jsou vám nejspíš známé, ale málokdo ví, jak přesně je připravit nebo je podávat.
4 osvěžující nápoje na léto!
{loadposition breadcrumb}

4 osvěžující nápoje na léto!

Ať už se z horka roztékáte doma, nebo organizujete garden party, potřebujete nějaké osvěžující pití, které vám dodá energii a zároveň vám bude chutnat. Přinášíme čtyři tipy na drinky, které jsou vám nejspíš známé, ale málokdo ví, jak přesně je připravit nebo je podávat.

1. Bohemia sekt

Začněme něčím jednodušším. Sekt je lepší vychladit v lednici než ho nalévat do skleniček s ledem, pokud nemáte tolik času, dejte ho na chvíli do mrazáku. Můžete ho podávat s jahodou, ale i s melounem. Základně se dělí na demi sec a na brut. Poté si jistě vyberete: klasický, rosé nebo i červený. Užijte si letní večery vyloženě na úrovni.

bohemka

2. Mojito

Tradiční nápoj, který je vám jistě známý. K přípravě potřebujete: bílý rum (nejlépe originální kubánský), mátu, limetky, led, perlivou vodu a třtinový cukr. Nejprve pořádně opláchneme lístky máty a dáme je do vysoké sklenice. K tomu přidáme rozpůlenou limetku a třtinový cukr (zhruba jedna lžička, aby se vám tím pokrylo dno, spíše ale dávkujeme podle chuti). Tyto tři ingredience ve skleničce rozmačkáme. Poté sklenici doplníme ideálně nadrceným ledem a zhruba 4 cl bílého rumu. Zbytek dolijeme perlivou vodou. Mojito podáváme s míchací tyčinkou a brčkem.

Mojito

3. Cuba libre

Rychlá příprava a skvělá chuť. Cuba libre byl vymyšlen v Havaně. Dnes ho v barech běžně najdeme, obvykle však s vyšší cenou. K přípravě je třeba: bílý rum, limetky, cola a led. Do sklenice nejdříve nalijeme bílý rum – podle chuti, cca 4 cl – poté vymačkáme limetku, kterou dáme také do sklenice. Nakonec přijde led a celý nápoj doléváme colou.Výborné osvěžení v parných dnech.

cuba-libre-044

4. Sex on the beach

Velmi chutný koktejl, jehož ingredience můžete vždy trochu obměnit. Nejznámější podoba je: 4 cl vodky, 2 cl broskvového likéru a doléváme brusinkovým a pomerančovým džusem. Pokud vám brusinkový džus nechutná, můžete jeho podíl v nápoji nahradit pomerančovým nebo ananasovým džusem. Koktejl připravujeme v šejkru. Dáme do něj do tří čtvrtin ledovou tříšť, přilijeme vodku, broskvový likér a dolijeme džusy. Vše pořádně promícháme a nalijeme do vysoké sklenice. Můžeme ji ozdobit plátkem ananasu nebo pomeranče. 

sex-on-the-beach-

Související články:

4 knížky, které stojí za přečtení
5 písniček, které si v létě nesmíte nechat ujít
5 tipů, jak odletět k moři last minute!
sledujte nás na instagramu