Rychlé triky, jak si sbalit do kabinového zavazadla

Rychlé triky, jak si sbalit do kabinového zavazadla Rychlé triky, jak si sbalit do kabinového zavazadla Letíte nízkonákladovým letem a nepřiplatili jste si za kufr, který se může odbavit? Pak vás čeká balení do malého kabinového zavazadla, které má přesně dané rozměry. Navíc vás nemine letištní kontrola, kdy by vás větší rozměr stál peníze navíc. Jak si šikovně sbalit vše potřebné a nic nezapomenout? Podívejte se na čtyři tipy.
Rychlé triky, jak si sbalit do kabinového zavazadla
{loadposition breadcrumb}

Rychlé triky, jak si sbalit do kabinového zavazadla

Letíte nízkonákladovým letem a nepřiplatili jste si za kufr, který se může odbavit? Pak vás čeká balení do malého kabinového zavazadla, které má přesně dané rozměry. Navíc vás nemine letištní kontrola, kdy by vás větší rozměr stál peníze navíc. Jak si šikovně sbalit vše potřebné a nic nezapomenout? Podívejte se na čtyři tipy.

1. Rozměry

Letecké společnosti vás v potvrzujícím e-mailu informují o přesné velikosti, která je dovolena. Zároveň máte možnost si připlatit za kufr, který půjde do zavazadlového prostoru. Většina však ráda ušetří a pokusí se nasoukat věci do zavazadla o rozměrech zhruba 56x45x25 cm. U každé letecké společnosti se to trochu liší. Někde je taky určen přesný váhový limit.

2. Napište si seznam

Sepište si věci, které s sebou nutně potřebujete. Pokud zjistíte, že je toho víc, než váš nebohý kufr snese, proškrtejte ho. Spodní prádlo si přesně napočítejte, totéž udělejte se svršky. Do letadla si na sebe vezměte to, bez čeho byste se neobešli. Tj. místo toho, abyste se snažili natlačit koženou bundu do zavazadla, hoďte si ji přes sebe. Promyslete také, zda jsou nutné dvoje boty.

3. Kosmetika

Tady obvykle narazíte na problém. Obsah tekutin nesmí přesáhnout 100 ml. Navíc si je dejte navrch a umístěte do průhledných pytlíků. Proč? Při letištní kontrole se to vyžaduje, a vy tak předejte zmatku, kdy se budete ve frontě prohrabovat kufrem. Pokud doma nemáte plastové sáčky, dostanete je zdarma na letišti. Zkuste si sprchový gel i šampon nakoupit v malých lahvičkách v drogerii, případně si opatřete speciální tubičky, do kterých obsah přelijete.

4. Zakázané věci

Co vám na letišti neprojde a vyhodí vám to? Samozřejmě zbraně a nože, ale také nůžky na nehty, pilník a vůbec ostré předměty. Zakázaných věcí je spousta, proto je dobré navštívit webové stránky letiště a důkladně si jejich seznam pročíst. Nechcete přece riskovat, že vám někdo vyhodí drahou věc. Bohužel kontroly v tomhle bývají nekompromisní.

Související články:

4 osvěžující nápoje na léto!
Soutěž o 5 rtěnek a tvářenek Yves Saint Laurent!
4 největší mýty o slunečních brýlích
sledujte nás na instagramu