3 tipy na lehké saláty

3 tipy na lehké saláty 3 tipy na lehké saláty V létě se nám mnohdy nechce jíst teplá jídla. Ideální volbou jsou saláty. Nejlepší jsou takové, které kombinují několik chutí, a zároveň vás zasytí. Zkuste se obejít bez pečiva a salát si dát samotný. Máme pro vás tři recepty, které se vám můžou hodit.
3 tipy na lehké saláty
{loadposition breadcrumb}

3 tipy na lehké saláty

V létě se nám mnohdy nechce jíst teplá jídla. Ideální volbou jsou saláty. Nejlepší jsou takové, které kombinují několik chutí, a zároveň vás zasytí. Zkuste se obejít bez pečiva a salát si dát samotný. Máme pro vás tři recepty, které se vám můžou hodit.

1. Ovocný salát s balkánským sýrem

Zdá se vám, že je tato chuť poměrně netradiční? Je to fakt, ale na druhou stranu kombinace sladkého ovoce a slaného sýra není vůbec špatná. Na dvě porce potřebujete: jeden balkánský sýr, dvě velká jablka, dva banány a bylinky (podle chuti, ideální je například bazalka). Do dvou misek nakrájíte na kostičky jablka a na kolečka banány. Přidáte balkánský sýr – buď ho můžete nastrouhat, nebo rozkrájet na kostky. Posypte vše bylinkami a důkladně promíchejte. Salát je na světě.

2. Salát s mozzarellou

Pokud připravujete lehké jídlo pro dva, k přípravě potřebujete: tři rajčata, střední množství rukoly (opět podle chuti, můžete jí tam dát víc než rajčat a naopak), jedno balení mozzarelly. Rajčata nakrájejte a rozdělte jejich množství rovnoměrně, k tomu přidejte na plátky rozkrájenou mozzarellu a rukolu. Pro dochucení využijte pár kapek olivového oleje nebo rýžového octa.

3. Těstovinový salát se sýrem

Připravte si: balení těstovin (ideální jsou farfalle), francouzský dresink, 100 g eidamu, dvě červené papriky. Těstoviny uvařte a nechte vystydnout. Poté k nim přidejte nakrájený sýr v podobě kostiček a nakrájené papriky. Důkladně promíchejte. Jako dochucovadlo použijte francouzský dresink, množství určete podle chuti. Salát můžete ozdobit troškou nasekané petržele.

Související články:

Trendy vůně léta: Máme tip na každý den!
3 způsoby, jak zahnat chuť na sladké!