Jednoduché triky, jak v létě kombinovat barvy

Jednoduché triky, jak v létě kombinovat barvy Jednoduché triky, jak v létě kombinovat barvy Letošní kolekce pro sezonu jaro/léto přináší neočekávaná barevná spojení, znovuzrození starých klasik v moderním hávu i zářivé a vtipné novinky. Jak na ně? Mrkněte se s námi!
Jednoduché triky, jak v létě kombinovat barvy
{loadposition breadcrumb}

Jednoduché triky, jak v létě kombinovat barvy

Letošní kolekce pro sezonu jaro/léto přináší neočekávaná barevná spojení, znovuzrození starých klasik v moderním hávu i zářivé a vtipné novinky. Jak na ně? Mrkněte se s námi!

Nebát se barev
„Tuto sezonu dominují pastelové odstíny modré, fialové, šedozelené, pískové a šedé. Jemná modrá, barva pastelově modré letní oblohy, jdoucí až do modrošeda, je pojímána jako neutrální základní barva. Můžeme ji zdůraznit krajkou nebo plastickým materiálem. Nejvíce jí to ovšem sluší v kontrastním spárování s tmavšími odstíny modré. Tato pastelová modrá je rozhodně nejžhavějším odstínem sezony,“ říká Barbora Holá z Modnidoplnky.cz.

Romantika i divokost dohromady hrají prim
Smyslné a sofistikované fialové tulipány připomíná světlá, téměř transparentní fialová. Romantická vintage fialová je snadno kombinovatelná téměř se všemi barvami. Do podobné linie patří i odstín šedozelené. Vintage varianta mátové zelené se výborně pojí s výraznými barvami, jako jsou červená, temně modrá i svěží zelená. Nositelem elegance je barva písku a všechny odstíny, které si s ním spojíte – od krémové přes béžovou až po hnědou. Teplý odstín písku kombinujte s chladnou šedozelenou. Skupinu pastelových a tlumených tónů uzavírá šedá – neutrální barva, která jde ke všemu. Můžete ji nosit samostatně i v kombinaci s bílou, černou, jasnými i pastelovými odstíny.

Doplňky nadivoko? Proč ne!
Barevné trendy se samozřejmě nevyhýbají ani kabelkám a doplňkům. Proto nezapomeňte obohatit svůj letní šatník o trendy doplněk. „S pastelovými odstíny se setkáme i u kabelek, zejména u elegantních a klasických modelů. Výrazné barvy jsou oblíbené u menších psaníček z netradičních materiálů, ale i tradiční kůže. Květinové motivy na kabelkách jsou trendem číslo jedna tohoto léta. Objevují se na kabelkách všech velikostí a tvarů. Výrazným společníkem kabelek jsou batohy, které si opět získávají oblibu,“ dodává Barbora Holá z Modnidoplnky.cz. I v módních doplňcích dominuje inspirace flórou. Bohaté náhrdelníky, vrstvené náramky a květinové čelenky do vlasů kontrastují s druhým trendem, kterým je minimalismus. Vyznačuje se jednobarevnými širokými stuhami, jakoby ledabyle uvázanými nad čelem, nebo kovovými čelenkami v pečlivě uhlazených vlasech.

Barevné trendy pro jaro/léto 2014 jsou velkolepé i elegantní. Při vybírání barev berte v úvahu tón své pleti, barvu vlasů a očí, stejně jako svou osobnost a přirozený instinkt k barvám. Jedině tak docílíte trendy vzhledu, který vás bude bavit a zaujme vaše okolí.

Související články:

4 důvody, proč díky vodě zhubnete
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku
sledujte nás na instagramu