3 tipy, jak lépe vycházet s kolegy

3 tipy, jak lépe vycházet s kolegy 3 tipy, jak lépe vycházet s kolegy Dostat ponorkovou nemoc v práci není těžké. Štve vás každé cvaknutí tužky, zvuk sešívačky a neustále mluvící kolegyně? Nebo jste v práci noví, ještě jste nepochopili zákulisní vtipy a ostatní na vás koukají divně? Podívejte se na tři tipy, díky kterým budete s kolegy vycházet lépe, a nejspíš vás už nebudou tak často štvát.
3 tipy, jak lépe vycházet s kolegy
{loadposition breadcrumb}

3 tipy, jak lépe vycházet s kolegy

Dostat ponorkovou nemoc v práci není těžké. Štve vás každé cvaknutí tužky, zvuk sešívačky a neustále mluvící kolegyně? Nebo jste v práci noví, ještě jste nepochopili zákulisní vtipy a ostatní na vás koukají divně? Podívejte se na tři tipy, díky kterým budete s kolegy vycházet lépe, a nejspíš vás už nebudou tak často štvát.

1. Kompromisy

Pokud vám dělá problém shoda při určitém řešení problémů, zkuste se na to podívat z druhé stránky. Vezměte v úvahu kolegovy argumenty a snažte se mu dostatečně vysvětlit ty své. Neustupujte úplně ze svého stanoviska, ale pokuste se najít kompromis. Měl by být výhodný pro obě strany. Když takhle budete řešit každý zádrhel, jen tak něco vás z míry nevyvede.

2. Vypořádejte se s kancelářskými vypravěči

V osm jste přišli do práce a kolegové od té doby nepřestali mluvit. Vy byste se potřebovali soustředit na práci, ale s vypravěči za zády to jde těžko. Máte dvě možnosti: 1. Naučíte se jejich hlas naprosto vypustit a začnete pracovat na svém úkolu. Jestliže vám to vaše povolání umožňuje, není špatné pustit si tišší hudbu do sluchátek. Přehlušíte tím vyprávění a zároveň vás to nebude rušit. 2. Promluvíte si s nimi o tom. Na rovinu jim slušně řeknete, že takhle to dál nejde, že potřebujete pracovat, a zda by to nemohli řešit jindy. Pokud zareagují nelibě, využijte bod 1.

3. Účastněte se společných akcí

Díky společným zážitkům a historkám lépe zapadnete do pracovního kolektivu. Budete spolu sdílet určitý čas, vyprávění i problémy. Jestliže jste pozvaní večer s týmem do restaurace, byla by škoda odmítnout. Přece jen čím víc se budete stranit, tím méně důvodů vás přijmout budou vaši kolegové mít. Samozřejmě se nesnažte vetřít každému do přízně. Měli byste působit jako samostatné osobnosti se zdravým sebevědomím, které nezkazí žádnou srandu. 

Související články:

7 tipů, jak bleskově načerpat energii
Rychlé triky, jak si sbalit do kabinového zavazadla