4 zaručené tipy proti stresu

4 zaručené tipy proti stresu 4 zaručené tipy proti stresu Tlak v zaměstnání, hádka s partnerem, zpoždění na obchodní schůzce. Důvěrně známé situace, které v nás vyvolávají pocity neuvěřitelného stresu. Jak je obecně známo, stres je nezdravý nejen pro naši psychiku, ale i pro fyzickou schránku těla. Měli bychom se mu snažit vyhnout a bránit, abychom byli spokojení a v pohodě. Podívejte se na 4 tipy, díky kterým se vám stres podaří zahnat nebo alespoň zmírnit.
4 zaručené tipy proti stresu
{loadposition breadcrumb}

4 zaručené tipy proti stresu

Tlak v zaměstnání, hádka s partnerem, zpoždění na obchodní schůzce. Důvěrně známé situace, které v nás vyvolávají pocity neuvěřitelného stresu. Jak je obecně známo, stres je nezdravý nejen pro naši psychiku, ale i pro fyzickou schránku těla. Měli bychom se mu snažit vyhnout a bránit, abychom byli spokojení a v pohodě. Podívejte se na 4 tipy, díky kterým se vám stres podaří zahnat nebo alespoň zmírnit.

1. Chvilkový odpočinek

Pokud jste se dostali pod tlak povinností nebo vás právě seřval šéf, na chvíli se posaďte a zastavte se. Snažte se uklidnit. Myslete na skvělé věci ve svém životě. Na okamžiky, které vás zaručeně rozesmějí, a na osoby, které máte rádi. Rychle se vám uleví, protože ze sebe stres vytlačíte pozitivní náladou. Jestliže je situace opravdu vážná, mluvte o tom s někým. Sdílejte s ním své problémy a upusťte tak páru svého stresu.

2. Oblíbená hudba

Proti stresu je skvělým lékem relaxace. Jak jinak odpočívat než s oblíbenou hudbou? Nasaďte si sluchátka a zamkněte se před vnějším světem. Užijte si chvilku pro sebe a zapomeňte na starosti. Když nejde o život, nejde o nic vážného. Někdo vás naštval? Proč se tím stresovat? Pravděpodobně si na vás chtěl vybít vztek a dostat vás do stresové situace, ve které je sám. Vykašlete se na něj a prozpěvujte si s oblíbenými interprety.

3. Čas na jídlo

V důsledku stresu často jíme nepravidelně. To je ovšem velká chyba. Své tělo tím dostaneme do ještě většího zmatku, a to mu rozhodně neprospívá. Měli byste si vyhradit stálou hodinu na jídlo a v klidu si ho vychutnat. Jezte to, co vám opravdu chutná a dokáže vám navodit dobrou náladu.

4. Pohyb

Ve zdravém těle zdravý duch. Známé pořekadlo má něco do sebe. Výborným bojovníkem proti stresu je jakýkoli sport, při němž se odreagujete. Vypustíte při něm starosti a odstraníte vztek. Jste to jenom vy a vaše tělo. S fyzickou zátěží to raději nepřehánějte, sport by vás neměl nikdy bolet. Dávkujte si cviky nebo čas postupně. Když budete v pohodě fyzicky, budete vůči stresu odolnější.

Související články:

3 tipy na lehké saláty
10 triků, jak zhubnout bez stresu a napořád