Největší české kosmetické prohřešky očima vizážistky

Největší české kosmetické prohřešky očima vizážistky Největší české kosmetické prohřešky očima vizážistky Rozhovor s Margitou Skřenkovou jste si mohli přečíst v JOY 7. Jakých chyb se Češky při líčení dopouštějí, na co by neměly zapomínat a jaké jsou v porovnání s cizinkami? Pokračování si přečtěte tady!
Největší české kosmetické prohřešky očima vizážistky
{loadposition breadcrumb}

Největší české kosmetické prohřešky očima vizážistky

Rozhovor s Margitou Skřenkovou jste si mohli přečíst v JOY 7. Jakých chyb se Češky při líčení dopouštějí, na co by neměly zapomínat a jaké jsou v porovnání s cizinkami? Pokračování si přečtěte tady!

Margito, jaký je tvůj oblíbený look, co nejraději líčíš? 


Co líčím nejraději, je zapeklitá otázka… Ráda pracuju na fashion story a samozřejmě beauty story, to mé práci dává smysl. Pokud bych ale mohla vyzdvihnout jen jeden make-up pro běžný den, bude to určitě prozářená pleť, žádný pudr, fresh tvářenka, tenká linka a na rty „naťupaná“ výrazná rtěnka.

 

Jaké beauty prohřešky vídáš na ženách nejčastěji? 


O špatném odstínu make-upu a špatně vytrhaném a zvýrazněném obočí už jsem mluvila. Ale nejdůležitější pravidlo, na které bohužel velmi často zapomínají, je: nejdříve se postarejme o kondici pleti a pak si můžeme vypomoct líčením. Ale čistá a hydratovaná pleť je základ. 

Co by tedy každá žena měla určitě dělat? 
Základem je dobré odlíčení pleti – a to i ráno po probuzení. A pak hydratace. Velmi často se setkávám s tím, že ženy (a to i modelky) nepoužívají žádný krém. To je velká chyba, které budou s přibývajícím věkem litovat. A co se týká samotného líčení, závisí na každé z nás, jak se cítí, k jaké příležitosti je líčení, k jakému bude outfitu apod. Obecně ale platí – méně je více!Jak podle tvého názoru Češky přistupují k líčení? Mají vkus, odvahu, sledují trendy?


Češky určitě trendy sledují, někdy možná až moc. Jsem ráda, že na ulicích vidím už i výrazné rtěnky, linky, barevné nehty. Že se už přestáváme bát experimentovat s odstíny. Jen nám možná chybí trochu ta lehkost a přirozenost… A ani nejvýraznější rtěnka nezachrání špatnou pleť, špatně nabarvené a ostříhané vlasy a oprýskaný lak na nehtech. Starat se o sebe je důležité, ale nutné je vzít to nejdřív z gruntu… :-)

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech