Tipy a triky: Jak na domácí frappé?

Tipy a triky: Jak na domácí frappé? Tipy a triky: Jak na domácí frappé? Věděli jste, že si lze frappé jednoduše připravit i doma, na chalupě či na výletě pod stanem, aniž byste potřebovali mixér nebo šejkr? My to víme a rádi prozradíme!
Tipy a triky: Jak na domácí frappé?
{loadposition breadcrumb}

Tipy a triky: Jak na domácí frappé?

Věděli jste, že si lze frappé jednoduše připravit i doma, na chalupě či na výletě pod stanem, aniž byste potřebovali mixér nebo šejkr? My to víme a rádi prozradíme!

Jak tedy vykouzlit osvěžující kávový drink, aniž bychom byli profesinály? Odborník Ondřej Široký z Douwe Egberts vám přináší tipy, jak na to.

„Příprava ochucených frappé z instantních káv je velmi snadná a podobá se přípravě tradičního řeckého frappé. Na rozdíl od profesionálních restaurací a barů si můžete osvěžující nápoj vykouzlit během chvilky, kdekoli budete chtít, ať už doma, na chalupě, či na letní dovolené. Nepotřebujete totiž nic víc než kávu, vodu, cukr, mléko a jakoukoli nádobu, ve které kávu promícháte. Posloužit vám může šejkr či mixér, ale stejně tak například lahev od vody,“ prozrazuje Ondřej Široký.

Na přípravu frappé budete potřebovat:
•    1–2 čajové lžičky ochucené instantní kávy  (náš tip: Douwe Egberts)
•    cca 120 ml studené vody
•    cca 80 ml studeného mléka
•    1–2 lžičky cukru podle chuti
•    led
„Do šejkru či lahve nasypte odměřené množství ochucené instantní kávy, přidejte cukr, studenou vodu a mléko a protřepte v šejkru nebo v lahvi či podobné nádobě, kterou máte po ruce.  Na závěr směs nalijte do sklenice s ledem,“ prozrazuje Ondřej Široký a dodává: „Samozřejmě pokud máte k dispozici mixér, je lepší místo protřepání využít jej. A poté si již můžete vychutnat osvěžující oříškové, vanilkové, čokoládové či karamelové frappé.“

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu