3 rady, jak si zpříjemnit cestu autem na dovolenou

3 rady, jak si zpříjemnit cestu autem na dovolenou 3 rady, jak si zpříjemnit cestu autem na dovolenou Stejně jako každý rok, i letos se chystá spousta z nás na dovolenou do zahraničí. Některé z nás tak bude čekat několikahodinová cesta autem. Pro někoho odpočinek, pro jiného doslova utrpení. Jak si čas ve vozidle zpříjemnit?
3 rady, jak si zpříjemnit cestu autem na dovolenou
{loadposition breadcrumb}

3 rady, jak si zpříjemnit cestu autem na dovolenou

Stejně jako každý rok, i letos se chystá spousta z nás na dovolenou do zahraničí. Některé z nás tak bude čekat několikahodinová cesta autem. Pro někoho odpočinek, pro jiného doslova utrpení. Jak si čas ve vozidle zpříjemnit?

Mnoho z nás už netrpělivě čeká, až se budeme po roce opět procházet po rozpáleném písku u moře a užívat si dny plné slunce, dobrého jídla a exotického prostředí.

Abychom si toto vše mohli plnými doušky užívat, čeká nás dlouhá cesta. Někteří dávají stále přednost osobnímu vozidlu před letadlem, a tím pádem mají před sebou několikahodinovou cestu, kdy se ze svého vozidla prakticky „nehnou“. Ale existují způsoby, jak si podobnou cestu alespoň částečně užít.

Pusťte si svůj oblíbený film

Už dávno není podmínkou, že každý cestující ve vozidle – především na zadních sedačkách –, musí po celou dobu jízdy pouze sledovat, co se děje venku, a v žádném případě nerušit řidiče. Moderní doba přináší mnoho vychytávek. Například malé přenosné televizory, které lze jednoduše přimontovat na opěrku předních sedadel a cestující na zadních sedačkách si tak mohou užívat své oblíbené filmy a díky sluchátkům nerušit spolucestující.

Dopřejte si lahodné pokrmy

Snad na každé čerpací stanici je malý bufet, kde mohou cestující posedět nad kvalitní kávou a dobrou večeří. Čím dál více také přibývá čerpacích stanic, ke kterým jsou přistavěna restaurační zařízení. Člověk, který jede na dovolenou, nemusí přece vzdálenost překonat v co nejkratším čase. Pokud chce ale ušetřit, může si pořídit chladicí box do kufru, a budete tak mít k dispozici po celou dobu cesty nápoje k osvěžení. Náš tip: Značka ALL Ride přináší box o obsahu 22 litrů. Ideální pro potraviny a nápoje.

Konec bolavým zádům

Důvod, proč se lidé dvakrát netěší na dlouhou cestu automobilem, jsou bolavá záda. Protože člověk sedí několik hodin v jedné poloze a nemá možnost se řádně protáhnout, dochází k natolik známým bolavým zádům, od kterých pak člověka bolí hlava a cesta se stává doslova hororovou. Pořiďte si rehabilitační balonek, díky kterému na bolavá záda zapomenete.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku