Jak mít svěží, voňavé a hebké nohy

Jak mít svěží, voňavé a hebké nohy Jak mít svěží, voňavé a hebké nohy V létě je nabídka sandálků, žabek i páskových bot opravdu veliká. Do nových krásných bot byste ale také měli mít krásně upravené, zdravé nohy. Především v teplém období je důležité dodržovat základní pravidla hygieny nohou, a proto vám přinášíme praktické tipy pro krásné a zdravé nohy.
Jak mít svěží, voňavé a hebké nohy
{loadposition breadcrumb}

Jak mít svěží, voňavé a hebké nohy

V létě je nabídka sandálků, žabek i páskových bot opravdu veliká. Do nových krásných bot byste ale také měli mít krásně upravené, zdravé nohy. Především v teplém období je důležité dodržovat základní pravidla hygieny nohou, a proto vám přinášíme praktické tipy pro krásné a zdravé nohy.

Stop zápachu!

Na nohou máme až 250 000 potních žláz, a obzvlášť v létě bychom se proti nepříjemnému pocení nohou měli pečlivě chránit. Ve svém kosmetickém arzenálu byste měli mít kvalitní sprej, nejlépe s obsahem stříbra. Proti pocení nohou pomáhají též přípravky, které obsahují adstringentní látky, jež zabraňují nadměrnému vylučování potu. Nohy si myjte ve vlažné vodě několikrát denně. Pokud jste v práci, vezměte si s sebou například žínku, kterou si můžete namočit do mýdlové vody. Ani v těch největších vedrech nikdy nechoďte naboso po koberci. Z něj si můžete odnést bakterie, které zvyšují pocení nohou. Především v létě se vyhýbejte obuvi z umělých materiálů. Pokud už i v létě musíte mít uzavřené boty, volte celokožené. Kůže lépe absorbuje pot. A nikdy nezapomínejte na ponožky. Vybírejte vždy stoprocentně bavlněné. Na dezinfekci bot můžete použít kromě speciálních sprejů také například roztok ze Septonexu.

Babská rada: okurkový zábal
Skvělou úlevu a osvěžení vašim nohám po celém dni přináší okurkový zábal. Najemno nastrouhejte salátovou okurku. Vezměte si starší ponožky, dejte do nich okurkovou směs. Ponožky si na několik hodin oblečte. Nohy se skvěle osvěží a zlikvidují se bakterie. Dobrou dezinfekcí na nohy je také koupel v octové vodě. 

Nedejte plísni šanci

Letní období kvůli svému vlhku a horku přeje častějšímu výskytu nepříjemných mykóz, které útočí na naše nehty. Plísňová onemocnění často souvisejí se špatnou hygienou nohou. Samozřejmostí by měla být dokonalá očista chodidel. Při sušení chodidel nezapomínejte pořádně utřít meziprstovou část, kde se často drží bakterie. Ručníky pak především v létě nezapomínejte prát minimálně na 70 stupňů, abyste zlikvidovali veškeré plísňové zárodky. Kromě elementárních hygienických základů byste ve své domácí lékárničce měli vždy mít přípravek sloužící k ošetření mykózy. Náš tip: Vyzkoušejte Excilor, který slouží k léčbě plísňových onemocnění. Je vhodný i pro dlouhodobé ošetření, protože léčba mykotických problémů by měla trvat alespoň tři týdny. 

Dezinfekce? Proč ne:-)

Boty si také stříkejte minimálně třikrát týdně dezinfekčním sprejem. Místo klasického mýdla používejte mycí prostředky s antimykotickými přísadami. Dobrou prevencí jsou rovněž přípravky s konopnými výtažky. Samozřejmostí by také měla být pravidelná pedikúra, protože na neupravených a hrubých chodidlech se drží plísňové zárodky mnohem víc než na pečlivě upravených a čistých nohou.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
4 tipy, jak si vybrat svou jarní kabelku
sledujte nás na instagramu