Láska, nebo sex: Která nevěra je horší?

Láska, nebo sex: Která nevěra je horší? Láska, nebo sex: Která nevěra je horší? Nevěra – téma, které je stále více kolem nás a našich vztahů. Co je podle vás horší: Kdyby měl protějšek sex s někým jiným, nebo kdyby se do někoho zamiloval?
Láska, nebo sex: Která nevěra je horší?
{loadposition breadcrumb}

Láska, nebo sex: Která nevěra je horší?

Nevěra – téma, které je stále více kolem nás a našich vztahů. Co je podle vás horší: Kdyby měl protějšek sex s někým jiným, nebo kdyby se do někoho zamiloval?

Jak to máte s nevěrou vy? :-) Poslední průzkum mezi 2054 uživateli seznamovacího portálu eDarling zkoumal, jak jsou na tom jeho uživatelé s nevěrou. Zjistil, že Češi nesnesou pomyšlení na to, aby jejich partner choval náklonnost k někomu jinému. Když se jich ale zeptáte na důvod, proč byli nevěrní, tak většinou sami nevědí.

City se neodpouštějí

Náš průzkum ukázal, že většina mužů i žen vidí jako horší, podvede-li je protějšek emocionálně. Sexuální nevěru sice taky mnoho uživatelů bere jako špatnou, většina dotázaných si ale myslí, že je horší se do někoho zamilovat, byť jste spolu fyzicky nikdy nic neměli. Myslí si to 67 % žen a 55 % mužů.

Proč lidé podvádějí? Sami nevědí!

Přestože obě pohlaví podle výsledků průzkumu považují za nejdůležitější vlastnosti ve vztahu upřímnost a věrnost, ze všech respondentů bylo nevěrných 37 % žen a 38 % mužů. Většina z nich toho ale lituje.

Jaký byl důvod zahýbání svému partnerovi? Ženy i muži se nejčastěji shodli na tom, že pro to nemají konkrétní důvod a zkrátka „se to stalo“. Tuto neurčitou odpověď uvedlo 57 % mužů a 47 % žen. Druhá nejčastější příčina nevěry se ovšem u žen i mužů liší – zatímco 29 % pánů podlehlo sexuálnímu chtíči, u 33 % dam byl spouštěčem nevěry fakt, že se do někoho jiného zamilovaly.

Kvůli nevěře se s protějškem rozešla celá čtvrtina dotázaných žen. V případě, že by se respondentky dozvěděly o nevěře partnera, stejnou mincí by jim to oplatilo 14 % z nich a 59 % žen by vztah ukončilo. Muži jsou v tomto ohledu pomstychtivější. Po provalení nevěry by protějšek podvedlo celých 20 % z nich a 63 % mužů by ve vztahu skončilo. Jak je vidět, nevěra se u nás většinou neodpouští.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech