5 tipů, jak mít nejkrásnější vlasy po celé léto

5 tipů, jak mít nejkrásnější vlasy po celé léto 5 tipů, jak mít nejkrásnější vlasy po celé léto Všichni milují léto, ale co vaše vlasy? Žár letního slunce je vyšisuje a zbaví vlhkosti, takže se pak snadno lámou. Další nástrahou je chlorovaná a slaná voda, která je opět vysušuje a zbavuje lesku. Nečekejte na konec léta a zničené vlasy. Začněte se o ně starat hned!
5 tipů, jak mít nejkrásnější vlasy po celé léto
{loadposition breadcrumb}

5 tipů, jak mít nejkrásnější vlasy po celé léto

Všichni milují léto, ale co vaše vlasy? Žár letního slunce je vyšisuje a zbaví vlhkosti, takže se pak snadno lámou. Další nástrahou je chlorovaná a slaná voda, která je opět vysušuje a zbavuje lesku. Nečekejte na konec léta a zničené vlasy. Začněte se o ně starat hned!

Účes, co nezatěžuje
Nenoste kovové spony do vlasů, do nich se vlasy zachytávají a pak se ničí. Pokud ale nevydržíte bez ohonu, používejte klasickou gumičku a její umístění měňte. Rozhodně je lepší vlasy nezatěžovat každý den stejným účesem.
TIP: Než jdete do moře nebo do bazénu, namočte si vlasy obyčejnou sladkou vodou. Vlasy, které jsou suché, totiž budou z chloru a soli daleko vyčerpanější než vlasy předem namočené. Nezapomeňte si vlasy umýt sladkou vodou i po koupání.


Zchladit a regenerovat
Jednou týdně by vaše vlasy měly dostat regenerační nálož v podobě masky na vlasy. Není potřeba si kupovat speciální a drahé přípravky. Vyzkoušejte pomocníka, kterého možná máte už doma. Je to 100% aloe vera gel (např. ESI), omlazuje vlasy a zásobí je živinami, dodává větší pružnost a zabraňuje lámání. Některé výzkumy tvrdí, že pomáhá i proti vypadávání vlasů. Gel můžete použít jako masku nebo kondicionér. Aloe vera pomáhá vlasům udržet správnou hodnotu pH, což má za následek přirozené zvýšení růstu vlasů. Zároveň pomáhá vlasům udržet vodu a vlhkost. Používejte čistý aloe vera gel bez parabenů a vyzkoušejte také aloe vera gel s tea tree oil a vitaminem E. Tea tree má protizánětlivé účinky a hubí bakterie, vitamin E oceníte proti vypadávání vlasů. Aloe vera gel navíc nevyužijete jen vlasy – pomůže i s regenerací pokožky, proto je vhodný na spálenou kůži po opalování.


Barva plná přírody
Kdo vyznává zdravý životní styl, může se inspirovat i v případě, že si chce barvit nebo tónovat vlasy. Hena je prášek, který vzniká rozemletím lístků keře heny. Je to oblíbené barvivo zejména v Indii, kde se jím ženy tetují – zdobí si zejména ruce a nohy. Takto se krášlí zejména při různých obřadech, protože věří, že jim hena (hindsky mehandi) přinese štěstí. Rostlina hena má přírodní žlutooranžové barvivo, to chytá na každých vlasech trochu jinak, ale v současné době se dají koupit i další požadované odstíny, ty vznikají smícháním s dalšími přírodními barvivy. Také záleží na době působení a na původní barvě vlasů. Hena obsahuje výživné látky, které vlasy zpevňují, dodávají jim lesk a hladkost, pružnost a přirozenou krásu. Zabraňují třepení, lámání a vypadávání vlasů. Působí proti lupům, zamezuje nadměrnému maštění pokožky. Použití heny vlasům prostě vdechne nový život, rozzáří je a zpevní. To můžete pozorovat už po prvním použití.

Mýt si vlasy venku
Máte blízko k přírodě a trávíte léto nejradši venku? Tak to jste se už nejspíš dostali do situace, že si nebylo kde umýt vlasy – jedině v rybníce nebo v potoce. Běžné výrobky by se v přírodě neměly používat, nejenže jí škodí, ale velmi často je to i zakázané. Ale existují i alternativy slučitelné s přírodou. Je to třeba prášek Aritha, přírodní vlasový šampon v prášku. Čistí pokožku hlavy a dodává vlasům přirozený lesk. Má výborné pěnicí vlastnosti a dá se použít i na celé tělo.


Přírodní síla
Konopí je rozšířené v oblasti péči o pleť, ale co ho vyzkoušet na vlasy? Pár kapek konopného oleje do vlasů (např. Cannol) pomůže jejich regeneraci, zajistí zdravou vlasovou pokožku a eliminuje vypadávání a lámání vlasů. Neobsahuje chemické stabilizátory. A co strom neem? Každá část neemu – od kořene až po poslední lístek – je pro nás velmi prospěšná. U nás mnoho lidí tento strom nezná, ale v Indii jsou jeho účinky známy více než dva tisíce let pro své hojivé a regenerační účinky. Neemový šampon obsahuje výtažek z listů neemu a čistý esenciální bergamotový olej. Očišťuje a vyživuje vlasy a pokožku hlavy. Šampon napomáhá k ošetření poškozených vlasů a také napomáhá k odstranění lupů. Použít jej lze na všechny typy vlasů, zvláště je vhodný pro problematickou, citlivou a svědivou pokožku hlavy.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu