Tajemství krásy supermodelek 90. let

Tajemství krásy supermodelek 90. let Tajemství krásy supermodelek 90. let Jen málokomu se při vyslovení jmen jako Cindy Crawford, Claudia Schiffer nebo Helena Christensen nic nevybaví. Tyto bohyně dokonalosti ovládly v devadesátkách svět modelingu. Jak vypadají dnes a co pro to dělají?
Tajemství krásy supermodelek 90. let
{loadposition breadcrumb}

Tajemství krásy supermodelek 90. let

Jen málokomu se při vyslovení jmen jako Cindy Crawford, Claudia Schiffer nebo Helena Christensen nic nevybaví. Tyto bohyně dokonalosti ovládly v devadesátkách svět modelingu. Jak vypadají dnes a co pro to dělají?

Cindy Crawford

Hádali byste této nádherné ženě už celých čtyřicet osm let? Na svůj věk vypadá opravdu báječně! Ale jako nikdo, ani ona nemá nic zadarmo a za vším stojí hodně dřiny a odříkání!

Pro zdravý chod organismu si oblíbila zelené šťávy, které jsou bohaté na vitamin E3 a považuje je za jeden z nejprospěšnějších darů přírody. ,,Má pleť se po tomto blahodárném koktejlu úplně rozsvítí,“ říká Cindy.

Štíhlou figuru si udržuje pravidelným posilováním s osobní trenérkou Sarah Hagaman, které praktikuje třikrát do týdne. ,,Děláme kruhový trénink celého těla za pomoci závaží, fitness strojů, ale i mé vlastní váhy. Pro krásně tvarované hýždě ženám určitě doporučuji cviky, jako jsou výpady a dřepy,“ objasňuje svůj tréninkový rituál hvězda přehlídkových mol 90. let.

0220-crawford-launch-2

A jaké je tajemství krásy téhle úspěšné a vůbec první supermodelky ve světě? ,,Nekouřím, věnuji se sportu více než pětadvacet let, na slunci vždy používám opalovací krém a o pleť pečuji celoročně. Snažím se jíst zdravě 80 procent svého času, ale i já si občas zahřeším.“

Claudia Schiffer

Claudia i ve třiačtyřiceti velmi dbá o svou fyzickou kondici! Cvičení se věnuje každý den v týdnu a to podle vytíženosti 30–60 minut, kdy mixuje chůzi s jógou a pilates.

1106_claudia_shiffer_83190677_getty_claudia_shiffer_92706627_getty-1_copy

O své proslulé zlaté vlasy pečuje častými hydratačními maskami Omega Repair od Schwarzkopf!

Helena Christensen

Heleně, která si vysloužila přezdívku The Body, tedy Tělo, táhne na šestačtyřicítku, ale s přehledem by i dnes mohla se svou vysportovanou postavou strčit všechny mladé, extrémně vyhublé modelky do kapsy.

t1_copy_copy

O tom, že sport doopravdy miluje, svědčí i výčet jejích oblíbených aktivit: ,,Dělala jsem box po dobu osmi let, většinou dvakrát týdně, tomu se věnuji i teď, ale už ne s takovou intenzitou, někdy netrénuji box několik měsíců, například když jsem na léto doma v Dánsku nebo na cestách. Zbožňuji plavání a raději v zářivém oceánu než v uzavřeném bazénu. Dále jsem opravdu blázen do tenisu, kterému se věnujeme společně s mým přítelem a synem. Také si čas od času jdu zaběhat, hlavně proto, že ráda poslouchám hudbu, která hraje jen pro mě do malinkatých sluchátek."

helena_christensen_20_young_helena_smoking_dAOsVXN.sized

Související články:

Co boty říkají o vaší osobnosti?
Módní revoluce: plus-size modelky v bikinách!
Velkolepá show Victoria’s Secret se letos uskuteční v Londýně!
sledujte nás na instagramu