Hurá do sedla aneb jak být v létě fit a štíhlá

Hurá do sedla aneb jak být v létě fit a štíhlá Hurá do sedla aneb jak být v létě fit a štíhlá Co všechno se dá dělat v létě dělat, abychom byly fit a plné energie? Zapomeňte na tělocvičnu a vyrazte konečně ven! Vyrazte do sedel, oprašte své kolo z garáže, vyveďte ho ze sklepa!
Hurá do sedla aneb jak být v létě fit a štíhlá
{loadposition breadcrumb}

Hurá do sedla aneb jak být v létě fit a štíhlá

Co všechno se dá dělat v létě dělat, abychom byly fit a plné energie? Zapomeňte na tělocvičnu a vyrazte konečně ven! Vyrazte do sedel, oprašte své kolo z garáže, vyveďte ho ze sklepa!

Cyklisti už se rojí všude tam, kam se podíváte. Pokud chcete vyrazit s nimi, šlápněte o víkendu do pedálu a prožeňte třeba i svého partnera. Cyklistika je blahodárná na posílení celého těla, zvláště pak dolních partií, na zlepšení fyzičky a redukci nadváhy.
S výbavou už je to o něco složitější, a abyste byla v bezpečí a jízdu si mohla užít pořádně a bez rizika, poraďte se s odborníky.
RADÍME:
* Když pojedete na cyklistický víkend nebo dovolenou, je to z hlediska každodenní hygieny naprosté vybočení.
* Myslete na bakterie. Pokud musíte použít další den stejné cyklokraťasy, doporučujeme je ručně vyprat.
* Používejte lehké převody – to jsou v cyklistické terminologii ty, které dovolují lehkou jízdu a větší frekvenci otáček nohou při šlapání.
* Pokud si nechcete své tělo při první vyjížďce zničit, ale chcete si osvojit techniku šlapání, naučte se používat nášlapné pedály.
* Pro výběr kola, oblečení a podobně navštivte specializovaný cyklistický obchod nebo e-shop. Poradí vám tu nejlépe. Experty na všechno o cyklistice jsou např. www.progresscycle.cz.
* Požádejte o radu partnera (tedy pokud je cyklista). Uděláte mu tím dobře a získáte dobré informace.
* Vyberte si kolo správné velikosti a geometrie, jež se hodí pro typ cyklistiky, který hodláte provozovat.
* Nezapomeňte na funkční, pohodlné oblečení.
* Pozor na bezpečnostní prvky: přilbu, reflexní plochy atd. Byť přilba pomačká draze vymodelovaný účes, jízda bez ní je zbytečný hazard.
* Volte vzpřímenější posed a při jízdě v terénu mějte lehce pokrčené lokty, tlumí to nárazy a předejdete tak bolavým zádům.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu