5 kroků ke krásné a svěží pleti

5 kroků ke krásné a svěží pleti 5 kroků ke krásné a svěží pleti Jestli chcete mít krásnou a svěže vypadající pleť, tak jí musíte zajistit především důkladnou hydrataci. Obzvláště v letním období naší pokožce udělá nejlépe dostatečné „zavlažování“, protože špatně hydratovaná pleť je bez života, jasu a hlavně má sklon k vráskám. Poradíme vám 5 tipů, jak dodat vodu do vaší pleti.
5 kroků ke krásné a svěží pleti
{loadposition breadcrumb}

5 kroků ke krásné a svěží pleti

Jestli chcete mít krásnou a svěže vypadající pleť, tak jí musíte zajistit především důkladnou hydrataci. Obzvláště v letním období naší pokožce udělá nejlépe dostatečné „zavlažování“, protože špatně hydratovaná pleť je bez života, jasu a hlavně má sklon k vráskám. Poradíme vám 5 tipů, jak dodat vodu do vaší pleti.

Pít, pít a zase pít
Základem krásy je voda. Měli byste proto pít minimálně 2 litry vody denně. Pokud tělo nedostává vláhu z pitného režimu, začne si ji brát z naší pleti a ta je pak dehydrovaná, popraskaná a tvoří se na ní vrásky. Do pitného režimu se nepočítají sladké limonády ani káva. Nejlepší je čistá voda nebo neslazené bylinkové čaje.
Nebojte se kyseliny
Ale pouze té přírodní ve formě – kyseliny hyaluronové. „Ta zajištuje hloubkovou hydrataci pokožky tím, že na sebe aktivně váže vodu, a pomáhá tak k jejímu zpevnění a viditelně ji omlazuje. Používat ji můžete samotnou v séru nebo v krému či v make-upu, “ říká Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz. Pokud máte hlubší vrásky, je vhodná jako výplňový materiál například k odstranění nosoretních rýh. Na rozdíl od botoxu po aplikaci kyseliny hyaluronové nepřijdete o mimiku. Kromě pleti na obličeji je vhodná její aplikace také na hřbet ruky, kůže zde často bývá velmi vysušená a poškozená.
Promašťovací krémy
Pokud trpíte na opravdu suchou pleť, sáhněte kromě běžných hydratačních krémů po speciálních krémech a gelech, které obsahují emoliencia. „Jsou k dostání ve formě promašťovacích krémů, které hydratují, dokážou v pleti uzamknout vodu, zvláčňují a dokonale chrání pokožku před vnějšími vlivy. Jsou vhodné po celý rok. Krém si ale nenanášejte ve velkých vrstvách, aby mohla pokožka volně dýchat,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz.
Hydratace z domácích zásob
Vláhu pokožce můžete dodat i za pomoci pleťových masek. Pokud mají v drogerii již zavřeno, zkuste prozkoumat ledničku a udělat si masku z domácích zásob. Výborná je směs jogurtu, nastrouhaného jablka, medu a vloček. Tato maska krásně hydratuje a stahuje póry. Místo jablka můžete přidat také banán nebo avokádo. Vláhu vám dodá i směs jogurtu a nastrouhané brambory s několika kapkami olivového oleje.
Omezte party život
Občas si vyhodit z kopýtka není na škodu, ale příliš bujarý večerní život se nehezky podepíše i na vaší pleti. Především pak alkohol a cigarety jsou pro pokožku přímo pohromou. Alkohol odvádí z pleti vodu a vysušuje ji. Navíc způsobuje zčervenání a popraskání žilek, a to vše vede k předčasnému stárnutí. Pokud se chystáte na večírek, tak alkohol prokládejte čistou vodou. Podobnou pohromou pro pleť jsou cigarety a cigaretový kouř. Nikotin zhoršuje prokrvení kůže a dehydratuje pokožku. Cigaretový kouř zase ubírá tolik potřebný kolagen, který zpevňuje pokožku. Často tak dlouhodobého kuřáka poznáte podle výrazných vrásek v obličeji. Především pak kolem úst.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu