Letní festivalový must-have: Denim!

Letní festivalový must-have: Denim! Letní festivalový must-have: Denim! Rok od roku, každou sezonu pro něj návrháři a posléze i obchodní domy sahají zásadně v létě. Představíme vám pár zásadních kousků, které vám v létě na hudebních festivalech nemohou chybět!
Letní festivalový must-have: Denim!
{loadposition breadcrumb}

Letní festivalový must-have: Denim!

Rok od roku, každou sezonu pro něj návrháři a posléze i obchodní domy sahají zásadně v létě. Představíme vám pár zásadních kousků, které vám v létě na hudebních festivalech nemohou chybět!

Jenom modrá? Omyl!
Denim neboli džínovina je módní klasika. Její nepopiratelnou výhodou je obrovská variabilita a kombinovatelnost. Tradiční modrá barva bývá dostupná v různých odstínech. Modrá dnes však není jedinou barvou denimu. Barevné variace se pohybují od zelené, fialové a oranžové. Velkým hitem jsou také růžové a červené džíny. Chybu také neuděláte, když budete mít džínovinu s plošnými potisky nebo drobnými vzorky – ‚razítky‘. Oblíbenost džínoviny je dána především její pohodlností, neboť se jedná o bavlnu a snadná je i následná péče. „Své oblíbené džíny perte z rubové strany ne více než na 40 stupňů, a co je důležité, nepoužívejte změkčující aviváž, ta může zničit tvar kalhot,“ říká Monika Janotová z módní společnosti Gate. Zatímco u šatů a košil se žehlení nevyhnete, u džín a bundiček si ho odpusťte, vaše oblíbené kousky vám vydrží déle.
Hot pants pro krásné nohy
„Džínové šortky jsou ideální letní variantou dlouhých džín, jsou minimálně stejně variabilní jako dlouhé džíny. Můžete je nosit s bílým tričkem a sandály nebo s kotníčkovými vysokými kozačkami, a vytvořit tak look pro každý den,“ dodává Monika Janotová z Gate. Sexy retrovzhledu docílíte s krátkými džínovými kraťasy a s volnou bavlněnou halenkou – ideální top na letní festivaly.
Džínové bundy  nevyhazovat!
Jestli jste si myslela, že svoji starou džínovou bundu z dob dávno minulých už nevytáhnete ze skříně, mýlila jste se. Džínové bundy totiž nebyly nikdy tak žhavým doplňkem jako právě teď. A jestli si nejste jisté, že vaše bundička má aktuální střih, zahoďte své obavy. Toto léto se nosí superkrátké, motorkářské i oversize střihy.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu