Jak snadněji usnout v extrémních vedrech?

Jak snadněji usnout v extrémních vedrech? Jak snadněji usnout v extrémních vedrech? Když léto vpluje do naší mysli, téměř vždy se nám vybaví lenošení na pláži a ovocné koktejly. Ale slunné počasí má i svou odvrácenou tvář. Řeč je o nesnesitelných teplotách ve spojení s vysokou vlhkostí, kdy je téměř nemožné pohodlně si odpočinout, natož prospat celou noc.
Jak snadněji usnout v extrémních vedrech?
{loadposition breadcrumb}

Jak snadněji usnout v extrémních vedrech?

Když léto vpluje do naší mysli, téměř vždy se nám vybaví lenošení na pláži a ovocné koktejly. Ale slunné počasí má i svou odvrácenou tvář. Řeč je o nesnesitelných teplotách ve spojení s vysokou vlhkostí, kdy je téměř nemožné pohodlně si odpočinout, natož prospat celou noc.

Obvyklým řešením pro klidné spaní je klimatizace. Ale co když nám na tento moderní výdobytek nezbývají finance nebo se mu z nějakých jiných důvodů vyhýbáme jako čert kříži?

JOY pro vás zjišťovala všechny dostupné rady a výsledkem je následující TOP sedmička:

1. Ledová kouzla

body

Vyzkoušejte superrychlé ochlazení s ledem nebo studenými obklady na pulzních bodech, které se nacházejí na zápěstí, krku, loktech, v tříslech, na kotnících a pod koleny.

2. Noční dehydratace

fill-up-the-tank-329

Pocení v noci může vést k dehydrataci. Získejte náskok tím, že před spaním vypijete sklenici vody!

3. Výška snění

get-low-329

Horký vzduch stoupá vždy vzhůru! Proto jednoduše vyjměte matrace z postelí a položte je na podlahu, kde vám bude příjemněji. Pokud žijete ve vícepatrovém domku, zvolte si místnost pro spaní v přízemí či suterénu, je-li to možné.

4. Deset malých prstíků

encourage-cold-feet-329

Chodidla ukrývají na svém povrchu mnoho pulzních bodů, proto jsou také velmi citlivá na teplotu. Ochlaďte si celé tělo pouhým máčením nohou v lavoru. Nechte si ho při sobě i během spaní a použijte, kdykoli na vás přijde pocit horka.

5. Samota v posteli

5E94FEF69CF19CC65D72CBE761E_h300_w400_m2_bblack_q99_p99_cQrOsOMzT

Dalším dobrým způsobem, jak zůstat během parné noci v pohodě, je poloha s rukama a nohama nedotýkajícíma se navzájem a hlavně – oddělené spaní! Pro snížení tělesné teploty je totiž nejdůležitější nechat vzduch cirkulovat kolem těla.

6. Letní kolébka

release-your-inner-tarzan-329

Je vám opravdu, ale opravdu vedro? Pak si pro letní dny pořiďte houpací síť. Toto lůžko vám zajistí vymodlený sladký spánek. Na severovýchodě Brazílie, v zemích na pobřeží Karibského moře a obecně ve všech tropických oblastech Latinské Ameriky je život bez houpací sítě prakticky nemyslitelný. Navíc se stala velmi oblíbenou i u fyzioterapeutů pro své blahodárné účinky na páteř.

7. Zpátky do minulosti

Little_Kulala_Lodge_-_20120622163219_copy

Máte ve svém obydlí přístup na střechu, terasu, balkon, dvůr či zahradu? Pak si přichystejte spaní pod širákem v pohodlí domova! Užijete si pravou prázdninovou atmosféru, zavzpomínáte na dětská léta strávená v kempech, a až uvidíte na jasné noční obloze padat hvězdu, můžete si něco přát. Podle lidových mouder se taková tužba vždy vyplní! A to už stojí za úvahu. Co myslíte?

Související články:

Jóga k vodě podle Reese Witherspoon
3 způsoby, jak zahnat chuť na sladké!
Fitness plán: 26 dní do začátku léta!