Zastavte padání vlasů. Zn. Ihned!

Zastavte padání vlasů. Zn. Ihned! Zastavte padání vlasů. Zn. Ihned! Kvalita a zdraví vlasů jsou zrcadlem našeho celkového zdravotního stavu. Pokud však naše kštice řídne, může to být samozřejmě zapříčiněno genetikou, ale také životním stylem, který můžeme snadno ovlivnit.
Zastavte padání vlasů. Zn. Ihned!
{loadposition breadcrumb}

Zastavte padání vlasů. Zn. Ihned!

Kvalita a zdraví vlasů jsou zrcadlem našeho celkového zdravotního stavu. Pokud však naše kštice řídne, může to být samozřejmě zapříčiněno genetikou, ale také životním stylem, který můžeme snadno ovlivnit.

Padání vlasů netrápí pouze muže, ale podle průzkumů i každou třetí ženu znepokojuje kvalita a hustota vlasů. Zajímavostí je, že pouze 10 % případů je dáno dědičností, za zbytek mohou nemoci a civilizační vlivy. Důležité je ale zmínit, že za den vypadne většině lidí až tři sta vlasů.
Vitaminy nejsou pouze klišé
Objevíte-li si sem tam nějaký ten vypadlý vlas, ještě není důvod k žádné větší panice. Pokud si ale všimnete, že vícekrát do týdne po jednom česání vyndáte z hřebene velké chuchvalce vlasů, nastal čas se o svoji „hřívu“ začít starat pečlivěji. „Jedním z důvodů může být i nedostatek vitaminu B. Ten doplníte vhodnými doplňky stravy nebo ho můžete čerpat třeba z kapusty, mrkve, rajčat či špenátu,“ říká Jaroslav Sotona z Prozdravi.cz. Dále je potřeba zvýšit příjem některých minerálů, a sice selenu a zinku. Vhodné je také užívat aminokyselinu methionin.
Pro zdravý porost hlavy je rovněž důležité konzumovat pravidelně železo, a především se zbytečně nestresovat, protože stres má na svědomí nejen úbytek váhy, ale také úbytek vlasů. Vypadávání vlasů mohou ovlivnit i některé nemoci – například cukrovka nebo lupénka. Dalším z negativních faktorů může být užívání některých léků.

Diety nepomáhají!
„Často bývá příčinou také hormonální nerovnováha způsobená náročnými změnami, jimiž tělo prochází. Mohou to být nejen různá onemocnění, ale také změny u žen spojené s porodem a klimakteriem,“ dodává Jaroslav Sotona z Prozdravi.cz. Z důvodů hormonálních změn rovněž dochází k vypadávání vlasů během těhotenství a těsně po porodu, ale to se většinou přirozeně upraví. Vypadávání vlasů také hrozí u drastických diet. Nevyvážená strava a náhlý úbytek kilogramů jsou pro tělo velkou zátěží, a vlasy proto začnou vypadávat.

Pokud již dietu držíte, dbejte na to, abyste měla dostatečný přísun živočišných tuků a bílkovin. Jedním z faktorů většího úbytku vlasů je také velké teplo z fénu, žehliček vlasů, kulem apod. Pokud si již vlasy fénujete každý den, nepoužívejte často příliš horký vzduch, vlasy krásně uschnou i pod vzduchem studeným. Příčinou problémů mohou být také nevhodné stylingové přípravky, protože ty někdy způsobí, že se vlasy doslova odlomí od pokožky. Stejně tak je mohou poškodit různé ozdoby, kovové spony, pevně upletené copánky i drdoly, které působí tah a pomalu vytahují vlasy z kořínků.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu